Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Számíthatok hátrányos megkülön...

Számíthatok hátrányos megkülönböztetésre a magyar munkaerőpiacon a tetoválásaim miatt?

Figyelt kérdés

Két mérnöki MSc diplomám van. Egyik a budapesti BME-n, a másik a zürichi ETH-n!


Két munkahelyem volt (mindkettő Németországban), egyik a Robert Bosch GmbH (fejlesztő mérnök 2 évig). A másik pedig a Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG (fejlesztő mérnök és projekt vezető 6 évig)


Németül és Angolul folyékonyan beszélek.


Ajánló levelem van Wolfgang Dürheimertől aki a Porsche fejlesztési igazgatója. Valamint Martin Winterkorntól aki a Volkswagen konszern elnöke.


Mindkét karom válltól csuklóig kivan tetoválva. Valamint a nyakamon is található egy kisebb tenyérnyi tetoválás.


Véleményetek szerint a tetoválások miatt érhet hátrányos megkülönböztetés Magyarországon?


2013. jún. 30. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen igen, de ha valahova bekerülsz és bizonyítasz onnan már könnyű lesz.
2013. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
El tudod takarni a tetkókat? Legalább az interjú idejéig? Ha igen, akkor nincs gond. De ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy nem a tetkó lesz az ami dönteni fog hogy felvesznek vagy sem.
2013. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez hülyeség. A Tescoban is a húspultos csávónak mindkét keze csuklóig van tetoválva és ujjatlan pólóba szokta adni a húst...
2013. jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
De gondolom a kérdező ilyen CV-vel nem a Tescoba készül!
2013. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
En is voltam felvetelizteto es mise nagyon kedveltuk a tetkosokat megmondom oszinten! De ha modnjuk a stilusoddal tudod ellensulyozni akkor nem lehet gond. Mert azert valjuk be van egy fajta sztereotipia a tetkosokkal, hogy zurosek, kisse alternativak, es stb... De egyebkent valamelyik szepsegipari ceg keszitett valami csoda kremet ami eltuntetni egy rovid idore a tetkokat utanna pedig lemoshato. A youtubon lattam en is videot errol es talan Te tudni fogod az illeto nevet akivel teszteltek. Ugyanis az a szemely volt akinek az egesz teste tetkos ilyen parduc embernek van tetovalva. Nah rajta mutattak be majd a vegen borlemosoval lemostak es ujra ugyan ugy volt a tetkoja!Erre gondoltam hogy elbeszelgetesre elmesz, ott meg rejtve vagy aztan a 2dik munka napodon meg "nekivetkozol" :)) De azert remelem emiatt nem utasitanak el sehonnan!
2013. jún. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A karjaimon lévőket eltudnám takarni. A nyakamon lévőt nem. Meg igazából nem is akarom takargatni őket. Ezek hozzám tartoznak!


Azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés mert egy ideje Magyarországon vagyok és nem találok munkát. Hivatkoznak különböző dolgokra mint például, hogy "túlképzett vagyok". Szerintem viszont a tetoválásaim állnak a háttérben. Eleve ha "túlképzett" lennék minek hívnának be interjúra?:) Szóval nevetséges kicsit:)


Németországban a gépiparban gyakorlatilag bárhol eltudnék helyezkedni, itt meg sehol.


(u.i.: 5-ös!:) Zombie Boy - http://www.youtube.com/watch?v=CukxjO0l67w)

2013. jún. 30. 20:14
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Úgy gondolom, riasztólag hathat, mert én is úgy érzem, hogy aki a bőrére firkál, komolytalan, gyerekes és valamiféle önkifejezési problémái lehetnek. Nem nagyon tudom megérteni és nem nagyon tudnék megbízni ilyen emberben. Pl. ha lenne egy 3 hónapos gyerekem, és választani kéne, hogy egy tetkós vagy egy sima szemüveges férfira bízzam, nyilván a szemüvegest választom.
2013. jún. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kossz a linket :) De kiderult hulyeseget mondtam mert ez nem a parduc ember volt de remelem valamiben tudtam segiteni!
2013. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%
Igen, bár ez nagyban függ a tetoválás milyenségétől. S ha valóban ilyen helyeken dolgoztál, te is jól tudod, hogy nem csak a képzettség és a munkatapasztalat számít és feltehetően ezen helyeken is némi fenntartással kezelhették a tetoválást (mert gondolom nem hegesztőként dolgoztál a gyártósoron). Szóval számíthatsz hátrányos megkülönböztetésre akár Magyarországon, akár máshol keresed a jövőbeni megélhetésedet.
2013. jún. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 The Other ***** válasza:
88%

Szerintem pedig valóban a túlképzettséged okozza a fő problémát. Legalábbis egy "mezei" mérnöki munkára nem biztos, hogy téged fognak felvenni, mert gondolják, hogy havi 1 milkó alatt szóba se állsz velük, míg az adott munkát egy kevésbé tapasztalt mérnök ötöd ennyiért is elvállalja. Valamint biztosan dobbantani fogsz a "Pista & tsa Traktorkerék Tervező Bt"-től, ha adódik egy nagyobb cégnél munka. (Mondjuk nem tudom, hogy mekkora cégekhez jelentkezel.)

De egyszer biztosan megüresedik egy nagy cégnél egy komolyabb állás, szóval drukkolok!

2013. jún. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!