Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Építőmérnök alapdiplomával...

Építőmérnök alapdiplomával jól meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Hali!

Építőmérnök szakon, tűz- és katasztrófavédelmi szakirányon szerzett alapdiplomával (Bsc) jól lehet élni/ keresni? (kb. mennyit?)

Ill. Ausztriában ilyen diplomával el lehet helyezkedni?

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. júl. 3. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyre inkább az a helyzet, hogy az alapdiploma önmagában nem sokat ér.
2013. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Relatív, hogy mi a jó. El lehet vele helyezkedni, nyelvtudással, Ausztriában főleg. Attól függ, hogy mi a cél, ha sokat szeretnél fejlődni, jogosultságokat szerezni, stb. akkor elengedhetetlen lesz az msc megléte is, de ez már önmagában is jó szakma. (csak Mo-n elég siralmas a helyzet, jól teszed, hogy Ausztria felé kacsintgatsz)

Itthon a kezdő fizetések 140-160 Ft körül vannak, nettóban, máshol nem tudom.

2013. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

..sajnos ennek a szakiránynak nincs msc-je...

A nyelvtudás (nyelvvizsga) meg ugye kell a diplomához ezért azzal nincs gond!

2013. júl. 4. 20:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy lehet? Meglepődtem. Ha nem akarod nyilvánosan, privátban megtudhatom, hogy pontosan mire jársz?
2013. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja, most látom: tűz és katasztrófavédelem. De attól még szerintem mehetsz msc építőmérnökire, csak picit más szakterületre, vagy azt nem szeretnéd? Soha se baj, ha több dologhoz is ért az ember
2013. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
van MSc ugy tudom ket helyen is, egyik hely a k0zszolgalati, a masik meg talan meg pest feletti telepules, nem jut eszembe a neve a telepulesnek, de asszem SZIE az is DDD
2016. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!