Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi most Magyarországon...

Mennyi most Magyarországon egy szakmunkás nettó minimálbére?

Figyelt kérdés
Mennyi az az összeg,amit minimum kell kapnia egy szakmunkásnak hétfőtől-péntekig tartó napi 8 órás munkáért? (bútoripar) Tehát nettó szakmunkás minimálbér...? köszönöm!
2013. júl. 4. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Havi bruttó 114,000 ft napi 8 órára.


De remélem tudod, hogy ez csakis akkor él, hogyha a munkakör igényli is a szakképesítést. Attól, hogy te neked van szakképesítésed még nem jár automatikusan.

2013. júl. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én kárpitos vagyok. Ez a munkakőr igényli a szakképesítést szerintem. Ennyi a bruttó,de a nettó minimál mennyi?
2013. júl. 4. 15:52
 3/10 A kérdező kommentje:
Konkrét nettó minimálbér érdekelne a szakmunkások részére,nem minimálbér kalkulátor,hanem konkrét számokat szeretnék. kérem aki jártas ezekben,írjon. :)
2013. júl. 4. 15:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Nettó 74.670 Ft
2013. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kalkulátorral ki lehet számíttatni...
2013. júl. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
értem. tehát ez egy átlagos hónapra?..... vagy ez csak a fix havi fizetésűekre vonatkozik? mert nekünk attól függ,hány napos a munkahónap.
2013. júl. 4. 16:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez a szakmunkás nettó minimálbér egy hónapra (20munkanap)
2013. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ebbe beletartozhat az étkezési utalvány is? kb 5000 ft....?
2013. júl. 4. 16:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tartozik bele az étkezési utalvány.


Az meg, hogy ez jár-e neked vagy sem nem attól függ, hogy te úgy gondolod, hanem attól hogy a munkaköri leírásodba szerepel-e olyan munkakör, ami törvény szerint igényli.


Azt meg had ne mondjam, hogy aki nem képes a bruttó béréből rájönni mennyi a nettó bére az nem igazán alkalmas önálló munkavégzésre...

2013. júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem azért kérdeztem.... azért mert kapok egy bizonyos összeget..... sajnos ez az összeg nem elegendő,és másik munkát fogok keresni.... de hogy érthető legyen,erre a hónapra 68800 ft fogok kapni kézbe,+5000 ft étkezési utalványt... na ezért kérdeztem,mert úgy gondoltam ez nagyon kevés ahhoz,hogy szakmunkás minimálbér legyen... azt hiszem jobb,ha mindannyian kimegyünk külföldre,ezt az országot meg tartsa el az aki kitalálta ezt... erre nem vállalhatok gyereket...,mert nem akarok kínlódni azért,hogy egy újabb rabszolgát neveljek az itt élősködők számára..... sajnos a én nem kapok mindenhonnan segélyt,mivel nem vagyok még így sem hátrányos helyzetű.köszönöm a válaszokat! most már tudom amit tudni akartam.
2013. júl. 4. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!