Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetnék egy ilyen esetben...

Mit tehetnék egy ilyen esetben, amiből nem látom a kiutat?

Figyelt kérdés

Megszereztem az érettségit és után két éves OKJ-s képzésre mentem és mostmár az is megvan. Viszont még így se tudok elhelyezkedni, mert nagyon mellényúltam az OKJ-s képzésemet illetően. Jogi asszisztens végzettségű vagyok, de szinte csak a fővárosba keresnek (én vidéki vagyok) ilyet és ott is csak úgy ha már több év tapasztalatom van. Sajna nem vagyok pesti és pénz nélkül (nem, senkitől nem tudok kérni) meg ugye nem tudok felköltözni.

Mit lehet tenni ilyen esetben? Mit lehet tenni ha a szakmámmal nem találok állást?

Kezdek egyre depisebb lenni, mert teljes pénztelenségben szenvedünk és már rosszul vagyok az itthon léttől, pénzt is kellene keresnem, de úgy néz ki hogy tapasztalat és pesti lakcím nélkül meg vagyok lőve.

Nincs pénzem új szakma kitanulására és úgy egyáltalán semmire sem.

Volt már itt valaki ilyen helyzetben? Hogy oldotta meg?



2013. júl. 7. 20:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Dolgozz bármit, az abból keresett pénzből gyűjts bp-i költözésre.

Jelenleg hol élsz, kivel?

2013. júl. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Még csak most lettem 20 és a szüleimmel élek, vidéken (Heves Megye és Pest Megye határán)
2013. júl. 7. 20:31
 3/18 A kérdező kommentje:
És az is baj hogy a környékünkön sincs semmi ahova felvennének...a gyárak meg olyan messze vannak tőlünk, hogy nem tudnék oda bejárni.
2013. júl. 7. 20:33
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Úgy,hogy fogod magad és elmész dolgozni pl .a mcdonalds-ba.A bölcsészekkel szemben még van is előnyöd,mert csak két évet b45ztál el.Vagy keresel olyan munkát ahol felvesznek érettségivel.Eladók,raktárosok,stb..Lenyomsz pár évet,tanulsz nyelvet és utána elmész külföldre hasonló munkakörbe.Ha jól dolgozol lehetsz boltvezető,helyettes stb..

De ülhetsz itthon is és várhatod,hogy jöjjön valami cuki kis állás,de az nem fog.B verzió:ha van valami ismerősöd akkor benyalsz neki csontig és talán ad valami assziszteni melót.Vagy jó helyre házasodsz.Vagy ha már lesz néhány forintod,akkor fodrász,kozmetika,masszőr,stb..Ami keresett.Látod mi a keresett,ha nézed a hirdetéseket,vagy járod az utcát,megkérdezed az ismerőseidet.

2013. júl. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Mcdonaldsba nem tudok elmenni, mert vidéki vagyok.

Az eladóktól tapasztalatot kérnek vagy ehhez szükséges végzettséget.

Kapcsolataim nincsenek.

2013. júl. 7. 20:42
 6/18 anonim ***** válasza:

Uhhhh.Az gáz.Mennyire tudnak segíteni a szüleid anyagilag?

Lehetne venni egy kis garzont és azt megosztanád valakivel.Barátod van esetleg.Ő nem tud segíteni?

Sopron körül is lehet gondolkodni és ingáznál az osztrákokhoz jobb fizuért.Csak németet kéne tudni.

2013. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Kedves tuzolto0000.


A fodrász és kozmetikus szakmát na ajánlgasd a kérdezőnek.

Attól hogy rengeteg hirdetést látsz ahol fodrászt és kozmetikust keresnek az nem azt jelenti hogy hiányszakma!

Sőt egy iszonyúan telített piac..

Aki hirdet az üzlettulajdonos ő nem fizetést akar adni, hanem bérleti díjat begyűjteni a jelentkezőtől, aki majd vállalkozóként neki fizet!! Hahó..évek mire összejön egy olyan vendégkör ami eltartja azt aki ilyen jogviszonyba elhelyezkedik...addig a családnak kell finanszírozni..és nem mindenki tudja kivárni..stb..

2013. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A szüleim semmivel sem tudnak támogatni (és ezt meg is írtam) és mivel Heves Megye és Pest Megye határán lakom ezért gondolom evidens, hogy nem fogok Sopronból egy másik országba ingázni :)
2013. júl. 7. 21:34
 9/18 A kérdező kommentje:
És igen...fodrásznak meg kozmetikusnak egyrészt végzettség kell (amire szintén le kell írnom, hogy nincs pénzem), úgyhogy ez sem nyerő. És őszintén kétlem, hogy keresettebbek, mint az én szakmámbeliek.
2013. júl. 7. 21:36
 10/18 anonim ***** válasza:

Én írtam a fodrász-kozmetikusról neked meg az egyik válaszolónak. Millió állást kínál van vele, de az mind tulajdonképpen vállalkozás, aminek a beindulását ki kell várni, de van sok végzett akinek sosem jön össze és csak veszít vele. Ott egy forint fizetés sincs..

Helyedben mit is tennék..hát nehéz helyzetben vagy annyi szent. Sokan vannak a Te helyzetedben. Próbálkozni kell, lehet hogy fél-1 év is mire lesz munkád. Ez a nagy helyzet manapság. Ha lesz is munkád akkor sem biztos állásod lesz, tehát mindenféleképpen tanulnod kell még valamit.

2013. júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!