Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy eltek meg? Mit dolgozt...

Ti hogy eltek meg? Mit dolgoztok es mennyi marad ho vegere megtakaritasnak?

Figyelt kérdés

Nezem ezt az orszagot es csak azon gondolkodom hogyan elnek meg az emberek.

Folyamatosan azt szamolgatom mennyit tudok majd kulfoldon felrerakni es neha elszalad velem a lo...

Van ami/aki marasztalna de akarhogy is nezem kint biztosabb a megelhetesem, kint lehetosegem van ra hogy egyetemre menjek es mellette ne kopjon majd fel az allam mint itthon...


Hogyan eltek meg?

Egy egyetemiste hogyan el meg?

Mas karokrol is sokan kibuknak mert nincs fix csaladi hatteruk es/vagy munka mellett nincs idejuk rendesen tanulni? Vagy csak az orvosin hulltunk mint a legyek?


2013. júl. 11. 15:47
 1/3 anonim válasza:
Szia! Én Franciaországban élek, 2 éve jöttem ki azzal a biztos optimizmussal, hogy itt könnyebb lesz. Valószínűleg minden EU országban más a helyzet, de én nem tudlak semmi jóval bíztatni. Az ittlét alatt rengeteg segélyt kaptam, járhattam ingyen oktatásra és a gyakorlatokért fizettek is kicsit, de most hogy vége a sulinak nem találok munkát már nyár eleje óta!!! Ez pedig azt jelenti, hogy egyre fogy a tartalékom, és semmi jóval nem kecsegtet a munkaerőpiac. Tanulás mellett lehet kisebb összegeket keresni, de ha vége a sulinak, nagyon nehéz még itteni végzettséggel is elhelyezkedni. Ha találnak azonos képzettségű anyanyelvűt, őt fogják választani, nem téged. Sajnos ez a tapasztalatom, úgyhogy én már tervezem a hazaköltözést. Otthon is nehéz, de legalább tudom, hogy egy kis plusz pénzt mindig lehet keresni. Ráadásul mostmár nem is csak feketén, ami nagy szó! Sok sikert neked, ha nekivágsz!
2013. dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

En mar voltam kint Angliaban, es most is itt vagyok :)

Nyelvtudas van, szakma nemsokara. Es jovore remelhetoleg orvosira is ide f

2013. dec. 2. 22:34
 3/3 A kérdező kommentje:
fogok jarni.
2013. dec. 2. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!