Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy tőzsdei...

Mennyit keres egy tőzsdei bróker a mindennapokban?

Figyelt kérdés
A kezdő és a már régebb óta szakmában levő tőzsdei brókerek érdekelnének. Tudom hogy függ a cégtől is de akkor a szerint is bonthatjátok ha tudjátok.

2013. júl. 13. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

80-120 ezer nettó

+Jutalék


De ez nem abból áll,hogy elvégzel egy 100 órás bohóckodást, majd kereskedhetsz azonnal más pénzével.

Helyette: Telefonálhatsz a leendő ügyfeleknek kategória.


De talán nem gondolod,hogy az ilyen kérdéseket jobb lenne esetleg a protfolion feltenni?

esetleg...

2013. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Milyen profilon? Nem tudom mire gondolsz.
2013. júl. 13. 14:58
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Nyugi az első se tudja miről beszél, de a www.portfolio.hu-n kérdezz rá, azt javasolja.


Már nemnagyon van klasszikus tőzsdei bróker. Bárki tehet ajánlatot, nem kell bróker. Portfólió managerek, elemzők, előadók, ilyesmik vannak. Ebben a szférában nincs 80ezres fizu...

2013. júl. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Félre olvastam amit az első írt :D


Akkor mennyit keresnek kb abban a szférában?

2013. júl. 13. 19:01
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

A pénzügyi szektorban az átlag nettó 300.

Bank fiók vezető ~ 700 nettó, de neki semmi köze a brókerhez.


Tehát ettől még:

Bróker címszó alatt manapság, meg egyszerűen érettségizett embereket keresnek.

Érettségi+ Bróker vizsga , ezt ennyivel fizetik meg.

120 nettónál nem kezd többel, csak kevesebbel, növekedés meg leginkább a jutalék alapján.


Felsőfokú képzettség esetén a kereset megegyezik a bankszektoréval.

2013. júl. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Max. 100-120 nettó kezdő fizetés + jutalék, ami persze lehet nagyon sok is, ha sok ügyfelet tudsz szerezni, és azok sokat kereskednek, és a cég, akinél dolgozol magas jutalékot fizet ki.

Ha intézményi bróker leszel, akkor sokkal többet, de intézményi ügyfelek brókerévé válni nem könnyű, kb. kihalásos alapon megy, ráadásul az intézményi ügyfélkör itthon elfogyóban van, és más típusú embereket is vesznek fel ilyen pozíciókra. Míg a lakossági ügyfeleket rámenősen pörgetni kell, az intézményi ügyfeleket alázattal kiszolgálni. Ez utóbbihoz a diploma elvárás, de a fizetések jutalék függvényében 800 nettó és 3 millió nettó között szóródnak.

2013. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És hogyan lehetne ilyen helyre bekerülni?

Hol található ilyen állásajánlat?

Én IT-s vagyok de mellette érdekelne a tőzsdei világ is,ebben dolgozni.

2013. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lakossági (retail) bróker állást sokszor hirdetnek meg, általában "tőzsdei üzletkötő" néven. Intézményi brókeri állást nem hirdetnek meg soha szerintem...
2013. szept. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!