Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki az egészség...

Van itt olyan, aki az egészségügyben dolgozik? Próbaidő alatti felmondással kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Figyelt kérdés

2013. júl. 13. 21:10
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Egészségügyben dolgozok,próbaidőn,alig egy hónapja. A főnököm állandóan kiabál velem és megaláz,már görcsben van tőle a gyomrom.Ráadásul pénzben sem azt fogom kapni, amiben megegyeztünk. Ki akarok lépni,de nem tudom hogy megtehetem-e,hogy holnaptól nem megyek. Neki még nem szóltam,és őszintén szólva nagyon nagy gázban lenne ha kilépnék, mert én vagyok az egyedüli asszisztense. Nem merek vele konfrontálódni, mert annyira zsarnok egy nő. Feljebbvalónak érzi magát mindenkinél( magas beosztású profeszorról van szó),olyan nincs, hogy viszaszól vki neki. Ezt ő szépen ki is használja, ott bánt és aláz meg ahol tud, minden napom félelemben telik. Ráadásul az interjún egy szép összeget igért nekem,de a munkaügyön mikor beléptem,nettó 78000 ről kellett aláirnom a papirt.Átverve érzem magam,és kétségbe vagyok esve! Nem tudom hogyan szabadulhatnék ebből a helyzetből! Kérlek segítsetek!
2013. júl. 13. 21:22
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt azonnal hatállyal indoklás nélkül felmondhatsz ÍRÁSBAN.


Menj be reggel a megírt felmondással egy borítékban, tedd az asztalára és akár szó nélkül menj haza, ha nem akarsz vele vitatkozni...


Annyi legyen a levélben, hogy azonnali hatállyal felmondasz, illetve, hogy XXXXXXXXXX címre kéred a kilépési papírjaid postázását, valamint a ki nem fizetett béred átutalását a bankszámládra.

2013. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ! :) de a munkaügyre be kell mennem, nem? nem ott kell leadni az írásos felmondásomat? Meg van még nálam munkaruha, belépőkártya stb. Ezeket meg le kéne adnom,meg alá kéne iratnom hogy leadtam. A főnöktől nem kell valami aláírás vagy valami? mert szerintem ha eléállok azzal hogy holnaptól nem dolgozok,nekem jön,annyira idegbeteg...valahogy mégis szólnom kéne neki...
2013. júl. 13. 21:32
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Megkerdezhetem hogy ez milyen munka volt es mennyiert illetve hol.

Akar privatban is megirhatod.

Csoro diaklany vagyok :) Tulelnem az ordibalast cserebe hogy egy professzorassszony keze alatt dolgozhassak jo penzert. :)

2013. júl. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Elintézheted a munkaügyön az egészet szvsz, nem is kell felmenni a profhoz, ugyanis a munkaadód nem ő, hanem gondolom az intézet (pl. Semmelweis vagy bármi egyéb).
2013. júl. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Állami kórház? Rendelőben/osztályon vagy folyamatosan a nő mellett?

Mivel nem ő a főnököd (nyilván feletted van, de a munkáddal kapcsolatban a munkaügy dönt, közvetlen felettes pedig az asszisztensek esetében általában a főnővér), a munkaügyre kell menned, a kilépésed elintézik, a ruhát, kulcsot pedig az illetékes raktárban kell leadni. Próbaidő alatt indok sem kell, felmondási idő sincs.

Én is asszisztens vagyok és az elején egy ordító p*csa alá kerültem, szerencsére nem mindig ugyanazzal az orvossal voltunk és át is helyeztek máshová.

78 meg ilyen munkáért teljesen jó, én csak 74-et kapok.

2013. júl. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
78-ért 12 órázok meg 2 ember munkáját végzem..annyira nem nevezném jónak...na mindegy. még várok egy kicsit, hátha lehiggad. amugy nem osztályon vagyok,hanem irodában.
2013. júl. 15. 21:56
 8/20 anonim ***** válasza:

Asszisztens, adminisztrátor, titkárnő vagy?

Ha állami helyen akkor az ilyenek sajnos mindennaposak, nálunk is folyamatos leépítés van, ahol régen 2-3 ember volt ott csak 1 maradt, a kis osztályokat összevonták, a krónikusokat rásózták az akutra. Fizetetlen túlóra, más munkájának elvégzése mert ő nem ér rá, mivel szintén más munkáját végzi.

Sok sz@r munkahely van sajnos, meg frusztrált ember, aki másokat csesztet.

2013. júl. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
igen, adminisztrátor vagyok. és én még azt hittem, h milyen szuper munkahelyet fogtam ki. hát nem :S csak emellett még keresni se tudok mást, mert minden nap reggeltől estig bent vagyok,annyi a munka. 2. válaszolónak írtam privit.
2013. júl. 20. 07:57
 10/20 anonim ***** válasza:
Miért emelted ki, még nem mondtál fel, vagy valami nem sikerült? Nem telt még le a próbaidőd?
2013. aug. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!