Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért panaszkodnak a tűzoltók,...

Miért panaszkodnak a tűzoltók, a rendőrök az orvosok, tanárok hogy kevés a fizetésük?

Figyelt kérdés

Mikor elmentek tűzoltónak vagy rendőrtisztibe, tanárképzőbe nagyon jó tudták hogy mennyi lesz a fizetésük!

Akkor meg miért vannak kiadva azon hogy mennyi is annyi ?


2013. júl. 16. 22:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Nekem vagy egy rendőr haverom aki állandóan panaszkodik.

- mondom neki ha nem tetszik a a munkád gyere el a gépgyárba a présgépre nettó 70-ért. - csak mosolygott.

2013. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%

"Nagyon jó tudták hogy mennyi lesz a fizetésük"


Csakhogy a közszférában a fizetések ma is ugyan akkorák, mint 8 évvel ezelőtt.

2013. júl. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Akkor ezelőtt 8 évvel bitang jól kerestek, és már akkor állandóan tüntettek a fizetésemelésért.
2013. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
72%
Mivel 8 éve ugyan annyi a fizetés, így az akkori időben ez jónak számított, ma meg az infláció miatt csökkent az értéke.
2013. júl. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%

2002: +50%-os béremelés, 13. havi bér.


Egyszer fenn, egyszer lenn.

2013. júl. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
Azért, mert leginkább rajtuk csattan az ostor, ha az állam nem akar költeni modernizálásra.
2013. júl. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Én nem közférában dolgozom,bár irodai munkát végzek, de nálunk sose volt 13.bér, a szabit is alig adják ki és a fizetésem se emelkedett(max. amit az állam kötelezővé tett, hogy ne legyen kevesebb a nettó az elöző évhez képest).Nekem van tanár ismerősöm, de szerintem ő többet keres nálam,több a szabadsága, plusz órákért,szakkörért stb.plusz fizetés jár.Szóval én sem értem.Az orvosoknál is, azért biztos vagyok benne, hogy sok magánorvos jól keres, sőt nálunk még a háziorvos asszisztensének is van saját autója.Szóval szerintem ők se kereshetnek sokkal kevesebbet, mint aki nem közférába dolgozik.Tény, hogy Nem fizetik meg, azt, hogy menniyre fontosak és vannak akik a belüket is kidolgozzák, de ez ugyan úgy vonatkozhat más szakmára is.
2013. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Ugyan azért vannak kiakadva, amiért te a 8 általánosoddal hőbörögsz, hogy a csirkepucoló gyárban csak 68K-t kapsz havonta. Pedig se az életed ne kockáztatod naponta, mint egy rendőr vagy egy tűzoltó, se nem végezted el a legnehezebb egyetemet, mint egy orvos.
2013. júl. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
Így így..A tanárok a jövő generációt nevelik, leszarhatnák az egészet, de mégis rengetegen lelkiismeretesen tanítanak..diplomás emberek..vagy pl a tűzoltók egyetemet végeztek, rengeteget tanultak a különféle mentésmódokról tüzekről, életeket mentek, ráadásul a sajátjukat kockáztatják másokért, és nem sokkal keresnek többet mint egy 8általánost vagy szakmunkást végzett szobafestő hiperpigmentált egyed..itt vannak a problémák..
2013. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Melyik rendőr kockáztatja az életét ? a trafipaxos ? vagy a potyázó közúti ellenőr ? nee máááá
2013. júl. 17. 22:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!