Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért panaszkodnak sokan,...

Miért panaszkodnak sokan, hogy nem találnak munkát?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen nemrég üresedés volt, raktári adminisztrátor munkakörben. Azt hittem, hogy majd milyen sokan fognak jelentkezni, de hatalmas meglepetésemre mindössze 5(!) önéletrajz érkezett. A munkaidő 8óra, hétfőtől péntekig tart, 3 műszak, határozatlan idejű munkaszerződéssel. Nyelvismeret és diploma nem szükséges, csak az erkölcsi bizonyítvány volt feltétel. Szellemi munka, klímás irodában kell szállítóleveleket leigazolni, nem kértek szakmai tapasztalatot sem.

Budapesttől 20km-re van a raktár, de mindig van céges busz (nem csak Budapest irányából járnak a céges buszok). A fizetés átlagosan nettó 100ezer Ft + 7ezer Ft Erzsébet utalvány.


Ezen az oldalon mindig azt olvasom, hogy vannak akik évek óta nem találnak maguknak munkát. Sokáig sajnáltam a munkanélküli embereket, de ezek után már nem tudom mit gondoljak... Komolyan csak 5 ember akar dolgozni??? Biztosan vannak ennél jobban fizető munkák, de azért ez sem túl rossz.

Nektek mi erről a véleményetek?


2012. okt. 4. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Jelenleg egyénileg dolgozom, de amikor cégnél dolgoztam, és meghirdettünk egy állást, akár csak egy-két ingyenes helyen az interneten, azonnal tucatjával jöttek be a jelentkezések. Ez pár éve volt, azóta inkább a több száz jelentkezés jellemző egy-egy állásnál. Szóval biztosnak látszik, hogy a ti állásajánlatotokat egyszerűen nem találták meg a potenciális jelentkezők.
2012. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyetlen eset. Lehet, hogy sokan nem is tudtak erről a lehetőségről. Illetve sok embernek problémás a három műszak, és nem azért, mert kényelmetlen, hanem egyéb okokból. És oké, hogy járnak céges buszok, de azért gondolom nem az ország minden pontjáról.

Én pl. két okból sem tudtam volna jelentkezni. 1. hogy van egy ovis gyerekem, ha délután öt után is dolgozom, nem tudom hova tenni, egyedül meg nem hagyhatom, és nincs aki vigyázzon rá. 2., hogy busz ide vagy oda, nekem ez akkor is messze lenne, költözni pedig per pillanat nem tudnék. Havi 100 ezerből amúgy sem tudnék egy lakást egyedül fenntartani, bérelni.

Jó, most én éppen nem is keresek munkát, úgyhogy esetemben ez nem oszt, nem szoroz, de ha nem lenne munkám, egy ilyen lehetőséggel nem lennék kisegítve.

Na a munkanélküliek tábora nem egy homogén egység. Vannak közöttük olyanok, akik még csak rövid ideje keresnek állást, ők még egyelőre olyat akarnak találni, ami a végzettségüknek megfelel. Vannak azok, akik már nagyon régóta keresnek munkát, ők meg sokszor nagyon belefásulnak ebbe, és csökken az intenzitás, már nem nézik minden nap/héten a hirdetéseket, csak alkalomszerűen, mert beletörődtek, hogy nekik semmi sem sikerül. És vannak emberek a kettő között, akik már nagyjából mindent elvállalnak, de még elég intenzíven keresnek is. Na ebből a rétegből volt öt olyan ember, aki pont megtalálta a hirdetést, megfelelő volt a végzettsége, és a három műszak vállalása sem okozott nekik problémát.

2012. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy Ti nem tudtok normálisan meghírdetni egy állást, még nem jelenti azt, hogy nem volna tényleg nehéz munkát találni.
2012. okt. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az állás "normálisan" meg lett hirdetve, több álláskereső portálon is.
2012. okt. 4. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:

100+7 ezerért nem éri meg dolgozni. Elmész fusizni, és összeszedsz napi 5 ezret. És még kötelezettségeid sincsenek.

Sőt hivatalos jövedelmed sincs, tehát egy banki tartozás esetén nem tudják behajtani rajtad.


Én diákként majdnem ennyi pénzből gazdálkodok egy hónapban, nagyon nem érné meg ennyiért inkább dolgozni.

2012. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
érdekes én mindennap nézem az álláshirdetéseket és ilyen munkával nem találkoztam. talán normálisan kellene címet adni az állásnak és hozzá tartozó kis infót írni...
2012. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Munkaadóként írom: egyetlen hirdetésemre, melyben egy 4 órás állást hirdettem (heti 7 nap munka, reggel és este is, összesen napi 4 óra, jó eséllyel a többségnek rosszabb feltételekkel mint amit te leírtál az állásról) kb 75 jelentkezés jött 2 napon belül.


Ha csak 5 jelentkezést kaptatok, ott valamit rosszul csináltatok (te adtad fel a hirdetést és vártad a jelentkezőket?).

2012. okt. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó!


El tudnád küldeni (akár priviben) a konkrét részleteket. Elsősorban az érdekelne, hogy Budapest melyik határához van közel.


Csak viszonyításként: Egyetlen minimálbéres portás, 8 osztályos állásra 500 pályázatot küldtek be amiből 60 felsőfokú végzettséggű jelentkező volt.

Úgyhogy itt valami tényleg nem stimmelhet a hírdetéssel mint ahogy az előző hozzászolók írták.

2012. okt. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Akik meg írták, hogy kevés a 100 000, azok valószínűleg nem tudnak semmit a mai munkaerőpiaci helyzetről.

Biztosan azért mennek az emberek diplomával 300 Ft-os bérért vagy havi 23500 -ért utcát seperni, szemetet szedni!!!

2012. okt. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-9. v. újra!


Mivel konkrét válasz a munkával kapcsolatban nem érkezett, és a kérdező egyszerűen eltűnt, jó okunk van feltételezni, hogy a kérdés KAMU és PROVOKÁCIÓ!!!!!!


Nem tudom mi ebben a jó, hogy szerencsétlen állástalanok ellen lehet uszítani feleslegesen?

2012. okt. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!