Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Számítástechnikai eladó...

Számítástechnikai eladó munkakörbe jelentkeznék, segítenél? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

10éve "benne van a számítógép az életemben", napi szinten foglalkozom vele. Legyen az MS Office,Excel stb. Turbo Pascalhoz konyítok egy kicsit és a GIMP-hez is. Windows reinstall nem akadály, viszont az összeszerelést nem próbáltam (alaplap házba helyezése, proci+procihűtő+táp elhelyezés). Vakírás megy (nem 10 ujjas amit tanítanak)


Továbbá van egy villanyszerelő végzettségem, érettségim nincsen.



Szerintetek így mennyi esélyem lenne betölteni az állást?


2013. júl. 17. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha senki nem jelentkezik, aki viszont a szereléshez is ért, akkor van esélyed. Egyébként szerintem nincs. számtech eladónak alap, hogy a szereléshez is ért, sőt, talán főleg ahhoz kel érteni.
2013. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jaja, éppen bemákolhatod a dolgot, de egy eladótól pont hardvert kérnek, nem pedig softwaret. Senkit nem érdekel, hogy turbo pascalban ki tudsz számoltatni valamit, az a lényeg, hogy ha a vevő megkérdezi, mi a különbség 2 db 4 Gbos memória között, akkor meg tudd mondani. Vagy hogy mi mivel kompatibilis. Esetleg, hogy hogyan kell bejumperelni a winchestert.


Viszont ez nem annyira bonyolult, ha tényleg szereted az informatikát. Szedd szét a géped, nézd meg az alkatrészeket, aztán rakd össze. Nézz meg pár árlistát, hogy mik mennek manapság, meg olvass pár ilyen jellegű, hardwares kérdést itt a gyakorin.

2013. júl. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát mikor olyan eladó volt egy ilyen poszton aki arról erősködött a vevőnek hogy a Core I7 7 magos processzor, abból arra lehet következtetni hogy nincsenek nagy elvárások. :D
2013. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az összeszereléssel van gondom. Az megy hogy mik mennek mostanság, mik a legjobb ár/érték arányú cuccok, melyik megbízható mit érdemes belerakni az újdonsült gépbe, csak az összeszerelés nem megy. Mint már írtam az alaplap házba való helyezése, proci berakása és a hűtő ráhelyezése. Ezeket nem is próbáltam még.
2013. júl. 17. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer rendeltem egy komplett gépet, amit darabonként válogattam össze. Feltételeztem, hogy összeszerelik és küldenek egy komplett gépet. Hát nem, darabonként küldték :D

Péntek este volt, nem akartam 3 estét gép nélkül tölteni, szóval fogtam és megpróbáltam összerakni, persze amikor kellett, akkor telefonon felhívva egy barátom. Kb 3 óra alatt kész is volt és tökéletesen működött, azóta nem félek a szereléstől. Neked is ezért javaslom, hogy kísérletezz a saját gépeden.

2013. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezeket a "készségeket" amiket felsoroltam hogyan foglaljam bele az önéletrajzba? Mint egyéb képességeim?
2013. júl. 17. 15:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen. De egyébként úgyis az interview dönt. Mindenképpen mondd el ezeket ott is, ne bízz abban, hogy majd emlékeznek a CVdre, vagy hogy egyáltalán végigolvassák azt.


Egy apróság: "Legyen az MS Office,Excel stb". Nehogy ilyet mondj. Az MS Office része az Excel. Vagy sorold az oda tartozó programokat, vagy csak az Officet mondd, de ez így olyan, mintha nem tudnád a különbséget.

2013. júl. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs érettségid,tapasztalatod,tehát 0.nem bántásként.Esetleg ismeretség alapján.
2013. júl. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!