Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mondja meg már valaki, minek...

Mondja meg már valaki, minek mindig átírni az önéletrajzot?

Figyelt kérdés
Ha adott az egyén iskolai végzettsége, adott az előző munkahely/ek, a feladatok, a nyelvtudás, az egyéb ismeretek, ezen nagyon változtatni nem lehet. Különböző helyekre, közel azonos munkakörbe, mit lehet ezen minden egyes alkalommal átírni? Más betűtípus, v méret? Úgyse látják a zs bt-nél, hogy xy kft-nek, hogy adta be előzőleg az illető.

2013. júl. 19. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van mondjuk egy egy szakács OKJ-d, azt egy átlag irodai munkánál teljesen felesleges megemlíteni, de ha a cég amihez készülsz történetesen az élelmiszeriparban található, még akár jól is mutathat.

Ugyanígy, ha van egy papírod vezetéstechnikai tréningről, azt tök felesleges beleírni egy call centeres jelentkezésbe, de ha mondjuk taxis diszpécsernek mennél, akkor még lehet, hogy felajánlja a cég, hogy te sofőrnek is jó lennél.

2013. júl. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Így érthető, de ha csak egy végzettség van, legyen egy sima érettségi, azon mit lehet szépíteni?

Akkor meg, ha van több, és nem írom be, akkor meg lyuk tátong az önéletrajzban, az sem túl jó pont, jártam már úgy, hogy próbáltam, akkor megkérdezték mégis mit csináltam azokban az években, hiába válaszoltam, hogy tanulmányokat folytattam, de mivel nem tartozik az adott munkakörhöz, így nem írtam be, kb eddig tartott az interjú.

2013. júl. 19. 18:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát de valahol már csak találkoztál az adott munkakörhöz hasonló körülményekkel - alapszintűbb dolgokra is lehet gondolni, mint mezőgazdasági munka (szőlő, dió rokonoknál, még ha csak kicsit is), vagy hétköznapibb dolgok, mint irodai szoftverke használata, akármi - te érdeked úgymond, hogy "szépítsd" az önéletrajzodat.
2013. júl. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak abban az esetben kell átírni, ha többféle munkakörre jelentkezel. Ha csak kizárólag egy fajtára, akkor nem kell.


Nem látják igen, de nem a változtatás a lényeg, hanem hogy az adott munkakörre fókuszáld a cv-t.


Nekem nincs szakmám, de van gyakorlatom a kereskedelemben és irodai adminisztrációban. Ezért kétféle állásokat kerestem. Az előbbihez nyilván egészen másfajta dolgokat írtam, mint a utóbbihoz.


Sőt, továbbmegyek. Volt, hogy ruházati boltba jelentkeztem, volt hogy könyvesboltba. Annak idején végeztem egy írói tanfolyamot, amit az egyik könyvkiadó tartott. Ezt beírtam a könyvesboltos állásra elküldött cv-mbe. Ebből is látszott, hogy érdekelnek a könyvek, az irodalom, az írás stb. Egy ruházati boltnál ez egyáltalán nem érdekelne senkit.

2013. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem már, hogy lehetne igazítani az önéletrajzon, csak sajna a végzettségemben nincs a kötelező pár hetes szakmai gyakorlaton kívül tapasztalatom, ellenben dolgoztam teljesen más munkakörökben, aminek egy kis jó szándékkal sincs köze hozzá, szépíteni nem lehet, ha kihagyom, mert semmi köze a megpályázott munkakörhöz, akkor olyan mintha 4-5 évig nem is dolgoztam volna, pedig nagyon szeretnék elhelyezkedni végre a szakmámban, csak eddig nem sikerült, szerintem ilyen esetben kénytelen vagyok beírni a volt munkahelyeimet akármit csináltam is ott, hogy lássak nem logattam otthon a lábamat vagy nem jól gondolom?
2013. júl. 20. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokszor a több ezer beérkező önéletrajzból szoftverrel keresik kulcsszavak alapján a behívandó jelölteket, úgyhogy igenis ajánlott átírni az önéletrajzot minden egyes álláshoz. Legyenek benne pont azok a szavak, amelyek az álláshirdetésben is.
2013. júl. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!