Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magasabb lenne a foglalkoztatá...

Magasabb lenne a foglalkoztatás aránya, ha magasabbak lennének a bérek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha statikusan csak ezt az egy tényezőt változtatnák a gazdaságban?


Valószínűtlen.

2013. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha csak ez változna, akkor a dolgozóra több munkát erőltetnének,h ne legyen annyi alkalmazott.
2013. júl. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolj bele úgy, mintha te lennél a foglalkoztató:

Van pl. 2millió árbevételed.

Ebből 1 millió a bérköltség, 900 ezer az egyéb költség, marad neked 100ezer.

A három adatból csak a bérköltség változik: emelkedik 1 millió 100 ezerre.

A bevételed marad 2 millió, az egyéb költségeid 900 ezer, a bérköltség 1 millió 100 ezer; neked nem marad semmi.

Te ilyen esetben felvennél még alkalmazottakat, vagy elbocsátanál?

2013. júl. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Munkáltatói szempontból ez nyilván így igaz,

DE én arra gondolok, hogy vannak emberek, akik dolgoznának, ha rendesen megfizetnék őket, de a mostani bérekért nem hajlandóak dolgozni.

(Tegyük fel megtehetik.)

2013. júl. 22. 14:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen ember elenyészően kevés van... Pláne, mikor elkezd szorulni a hurok és kajára sincs pénz már.


Akik ezt mondják, azoknak a 90%-a több pénzért sem dolgozna, mert lusta. Vagy ha már tényleg nagyon sok pénzről van szó, akkor lenne más kifogás (messze van, sokat kell dolgozni, rosszak a körülmények, süt a nap, esik az eső, fúj a szél....)

2013. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem ez csak előítélet.

Te se mennél el minimálbérért dolgozni, ha lenne egy diplomád, több szakmád, és annyi bevételed, ami az alapvető dolgokra elég. Ilyen esetben az ember többre vágyik.

Én már csak tudom.

2013. júl. 22. 21:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz.


2 évig dolgoztam minimálbérnél kevesebbért úgy, hogy van / volt már akkor is diplomám és megtehettem volna - családi támogatással - hogy egyáltalán nem dolgozom semmit, mert "zsebpénzként" több pénzt kaptam gimnazista koromban, mint amennyit kerestem akkoriban.


Csak nem fért bele az értékrendembe, hogy felnőttként a szüleim tartsanak életben teljes egészében.


Viszont az érvelésedben nem értem, hogy egy munkanélkülinek miből van havi rendszeres bevétele? Ha támogatásból, akkor lsd. az én példám. Ha befektetés hozama vagy megtakarítás, akkor azt meg nagy butaság úgy felélni, hogy lenne lehetőség akár mennyit keresni.


Én úgy gondolom, hogy dolgozni SOSEM CIKI kevés pénzért sem. Ha kevés a pénz akkor is csinálni kell aztán keresni közben jobb lehetőségeket és váltani, amint összejön.


Persze ez sokkal nehezebb, mint azt mondani, hogy "diplomával nem fogok havi 80K-ért melózni.." Tudom én....

2013. júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!