Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként ez hogy s mint...

BélaXY7 kérdése:

Pályakezdőként ez hogy s mint van?

Figyelt kérdés

Az összes általam látott álááshírdetésben a minimum feltételne 1-3év gyakorlatot írnak elő. De kérdem én aki most végzett honan a farncból legyen 3 év gyakorlati tapasztalatom?

Ezt ki hogy oldaja meg? Hazudjak az önéletrajzban? Mert eddig kb 50 jelentkezésből a multi cégek írtak csak vissza annyit, hogy nem kösz de benne vagy az adatbázisban...



2013. júl. 23. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
én egyetem után 2 hónapig melóztam a cégnél ahol gyakorlaton voltam. Miután azt ott hagytam fél évig nem találtam melót. Aztán kijöttem Hollandiába és egy nap alatt találtam.
2013. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát igen ez külföld.

Én is bíztam a gyakorlati helyben de szomszédos cég az idő tájban szűnt meg és bőven BŐVEN akadt tényleg több éves tapasztalattal rendelkező munkásember. Így aztán...

2013. júl. 23. 13:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Na igen pontosan itt a gond a mai világban. Amikor pályakezdő voltam én sem tudtam mit kezdeni a multi végek írtak vissza hogy adatbázisban vagyok, abból 2 hívott be állásinterjúra ahol felvettek tartalékosnak ami annyit jelentett hogy majd értesítenek mikor kell kezdenem amiből nem lett semmi.

Akkor ugye a munkaügyi központ indított egy tanfolyamot ami után munkát ajánlottak nekünk, azt elkezdtem, befejeztem a sulit és elmentem dolgozni vissza a gyakorlati helyemre, 3 hónap garantál munkahelyem volt ahonnan nem rúghattak ki csak nagyon indokolt okból. Utána felvettek még 3 hónapra abból dolgoztam kb 2 hónapot után kivágtak mert nincs meló, lezárnak egy épületet, ember meg nem kell oda.

Én is most keresek munkát én beadom akkor is ha csak fél éves tapasztalatot tudok felmutatni vagy behívnak vagy nem.

Hívtak már be egy helyre ahová kértek 1 évet, de azért beívtak mert nem volt túl sok jelentkező és rajtam kívül még egy olyan volt akit felvettek volna mert megfelelt aminek kellett, de mivel ő mondta hogy megy máshová is így azon múlott hogy ha őt felveszik a másik helyre ahova protekcióval tették be akkor mehetek dolgozni ha meg nem akkor nem mentem.

Az a baj hogy kevés a munkahely és a cégek megválogathatják kit vesznek fel és mivel nem akarnak túl sokat időzni a betanítással meg ilyen marhaságokkal így azt vesznek fel aki már dolgozott abba a munkakörbe és tud valamit, hogy ne kelljen felette állniuk.

Nálunk van egy pékség ahová kisegítőket vettek volna fel, pénztárosnak meg egyéb más munkára. Ott a munkáltató jó fej volt de mondta hogy nem feltétel de azt fogják felvenni aki már dolgozott ilyen munkakörbe hogy ha hétvégén dolgoznia kell ne kelljen felette álljon és figyelnie őt, mert hétköznap nem lett volna gond, csak hétvégén. És engem is azért utasítottak vissza mert kezdő voltam, akkor még pályakezdő. Most hogy van alig fél éves tapasztalatom, picivel jobban szóba állnak velem, de még így sem találok munkát.

Egy helyre vettek fel, ott benéztem a jelentkezést mert az csak részmunkaidős sajnos, de a semminél az is több és igaz hogy csak 3 naponta kell bemenjek 4-6 órába dolgozni de megbeszéltem a főnökkel hogy ha elhelyezkedek főállásba akkor ezt folytathatom másodállásba legalább ha arról lenne szó. Egyedül ide vettek fel, hiába nézek mindent, hiába kérdezősködök, nem akarnak felvenni sehová sem mert vagy kérik a szakmai tapasztalatot, vagy az a bajuk hogy messzebb lakok és ha olyan idő van amikor hóakadályok vannak akkor nem érnék be időbe, amiről mondjuk nem tehet senki, csak az nekik nem lenne jó ha nincs bent időbe minden ember, és azt nem lehet pár órával előre eltervezni sajnos, mert ha ezt lehetne akkor nem lenne gond. Valahol ez volt a kifogás.

Volt olyan hely ahová felvettek de mondták hogy csak 1 hónap múlva kezdhetek, de majd hívnak mikor menjek orvosira, meg a papírokat elintézni és betanulni, aztán felhívtak hogy mégsem vesznek fel mert mégsem mondana fel az akinek a helyére kerültem volna. Annak is nehéz elhelyezkedni aki már 10-20 évet dolgozott, vagy csak picivel többet mint az elvárt 3 éves gyakorlati idő, de ők is nehezen találnak munkát.

Egyik ismerősöm targoncásnak tanult amikor elvégezte a sulit el is tudott helyezkedni protekcióval persze. Dolgozott 4 évig, de a cég csődbe ment, kirúgták. És hiába ment el mindenhová jelentkezni, sokan azt mondták hogy túl fiatal, meg hogy inkább pályakezdőket vesznek fel, volt olyan hely ahol 30 férfi jelentkezett targoncás munkára és 1 nő targoncás munkára, és a nőt vették fel mert van targoncás jogsija, meg papírja állítólag nagyon jól nézett ki, éppen hogy elmúlt 24 éves. És azon a munkahelyen van ismerősöm ő mesélte hogy ő az egyetlen nő aki raktárakban van és targoncázik, de mondták nekik hogy olyan jó a szakmájában hogy azokat a férfiakat is szinte lekörözi akik már 20 éve csinálják. Pedig voltak ott a nőnél sokkal tapasztaltabbak mert a nő csak 1-2 évet ha targoncázott de piszok jó benne állítólag, vagy azért vették fel mert nő és mert csinos, vagy azért mert valahogy meggyőzte őket hogy nőként nagyon jó a szakmájában. Vagy csak mint női targoncás felkeltette a munkáltató érdeklődését és gondolta adnak egy esélyt.


Valaki azt mondja hogy fontos a külső megjelenés is, nem csak az hogy milyen igényesen öltözik fel az ember, hanem a testalkat meg minden, aki ronda már be sem hívják vagy nagyon szóba sem állnak vele, hiába lehet hogy nagyon ért a munkájához, de már ez is lehet ok.

2013. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Lehet, h szimplán rossz az önéletrajzotok, nem megfelelőek a képesítéseitek.


Valószínű, hogy nem egyből menedzserként fognak foglalkoztatni, hanem először valamilyen gyakornoki helyet kellene megpályáznotok, utána lépkedhettek feljebb.

2013. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok diplomás. Talán egyzser meglesz. A másik meg hülye én sem vagyok nem rögtön vezérigazgató akarok lenni. Szimpla középiskolát igénylő állásra sem kaptam visszajelzést. 2 éves OKJ 55ös főiskolán tartott de nem főiskolai végzettségem van.
2013. júl. 23. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért ez milyen szánalmas dolog már, hogy az ember költ egy iskolára, képzésre és hiába tanulta meg a dolgot, nem tud felmutatni belőle tényleges gyakorlati tudást. :(


Én ettől függetlenül megpályáznám a helyedben ezeket a pozíciókat is, hátha alapon. Persze lehet, hogy megtetted már...


Egyébként milyen végzettség? Hátha azzal, hogy tudunk konkrétumot, jobban tudnánk Neked segíteni.

2013. júl. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Logisztikai műszaki menedzseraszisztens.
2013. júl. 25. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!