Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon tényleg nem...

Magyarországon tényleg nem éri meg óvónőnek lenni?

Figyelt kérdés
Egyre inkább úgy érzem óvónő szeretnék lenni és pici gyerekekkel foglalkozni. Tisztában vagyok vele mennyi elkötelezettséget, önzetlenséget és szeretetet igényel a munka, de akárkivel beszélek róla, mind megpróbálnak lebeszélni róla a kevés gyerekre és a minimálbérre hivatkozva, amiből nem lehet normálisan megélni, illetve arra, hogy nem tudok majd elhelyezkedni. Ez mind igaz lenne? Ennyire rossz a helyzet? Tényleg ha tehetem inkább ne legyek óvónő?

2013. júl. 23. 22:03
1 2
 1/11 Nosco ***** válasza:
100%
Az édesanyám óvónő és nagyon szereti a munkáját. El lehet helyezkedni vele. Legalábbis én már nem egy helyen bele botlottam az óvónői álláshirdetésekbe. Ha TE az szeretnél lenni tartsál ki mellette. Én sok sikert kívánok hozzá.
2013. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást:) Kicsit most felbátorodtam:)
2013. júl. 23. 22:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha önkormányzati/állami óvodában helyezkedsz el, akkor a közalkalmazotti bértábla vonatkozik rád.

Ha a versenyszférában (magánóvoda), akkor minimum a garantált bérminimumot meg kell kapnod.

Több óvónő ismerősöm van, ha a pótlékokat, egyéb juttatásokat is nézzük, nem keresnek rosszul (más kérdés, hogy pont az siránkozik közülük is a legtöbbet aki télen külföldre jár síelni, nyáron minimum 2 hetes tengerparti nyaralásra megy; 2, vagy 3 éve Egyiptomban nyaralt)

2013. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Az en edesanyam is ovono immar 30 eve, igenis meg lehet elni belole, de nagy elhivatottsag kell hozza. Ne add fel az almod! (Pl.naluk is epp uresedes van,ugyhogy az sem igaz,hogy nincs rajuk kereset!)
2013. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Utolsó megtudhatom, hogy te hol tanulsz?

2013. júl. 24. 12:57
 6/11 anonim válasza:
85%

El lehet helyezkedni,azzal nincs gond, a kezdő fizetés amikor megapod a diplomád,kb 90ezer ft...

nem sok, az tény.

2013. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Anyukám is ezt mondta közben...bár Magyarországon most mivel lehet sokat keresni egyáltalán? :D
2013. júl. 26. 15:06
 8/11 Nosco ***** válasza:

Politikusként szépek a fizetések. ;-)

Amúgy építész mérnök vagy vegyész mérnök talán.

2013. júl. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen talán azok, de nekem aki nem egy matek és fizikus zseni...:)
2013. júl. 27. 18:20
 10/11 anonim válasza:

Szia! Én is az óvónőn gondolkozom.. viszont tartok egy-két dologtól, pl. tesi, ének... ezeket milyen szinten kell szerintetek tanulni/csinálni? Nem vagyok egy nagy tornász, sőt...


Amúgy szerintem egy nagyvárosban mindenképpen megéri. A fizetés nem sok, de mellette lesz szabadidőnk bőven, egy kisebb vállalkozás vagy baby sitterkedés is bevállalható :)

2013. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!