Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek a féltékeny kolléga...

Mit tegyek a féltékeny kolléganőm ellen?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen van egy közvetlen kolléganőm, akit nem akarok megbántani, de félek, ha a főnök szóvá tesz dolgokat, akkor megint én húzom a rövidebbet.


Pl. Szabin van a kolléganőm, s ő írja a számlát. Nekem akkor mutatta, amikor kezdtem dolgozni, de sosem csináltam. Bár úgy érzem menne a dolog. A főnök rákérdezett, hogy tudom-e. Mondtam, hogy nem. Elő fogja venni a kolléga nőt, s félek megint kiakad, hogy azt hiszi el akarom venni a munkáját.


Kisebbségi érzése van. Azt hiszi, hogy a főnök semmibe nem nézi a mmunkáját. Hogyan nyugtathatnám meg?



2013. júl. 24. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
"xx főnökúrnak fontos, hogy rendben menjenek a dolgok akkor is, amikor szabadságon vagy. Szeretném, ha jól tudnálak helyettesíteni, hogy nyugodtan mehess szabira és a főnök is elégedett legyen. Lehet róla szó, hogy yy dolgot valamelyik nap én csinálom, és csak akkor segítesz, ha elakadok? Még a főnök is mondta, hogy te tudod ezt a dolgot a legjobban, nagy segítség lenne, ha ellenőrizni tudnád, hogy jól csinálom-e."
2013. aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, normál esetben ez így rendben is lenne, de nő nem tud erről normálisan kommunikálni.


Amikor ide kerültem, kb. egy fél év után elment szabira egy hétre, s akkor volt rá eset, hogy jött egy teljesítés igazolás. Ez alapján kell kiállítani a számlát. Én lemásoltam egy üres számlát, s kézzel kitöltöttem. Összehajtottam és ráírtam, hogy "xx, én így töltöttem volna ki. Szerinted jó lenne?"


A főnök kinyitotta, s azt mondta, hogy szerinte nem rossz. A kolléganőm még arra sem vette a fáradságot, hogy azt mondja, "igen, jól csináltad, vagy ez meg ez a hiba benne, de különben jó" Semmit sem szólt rá.


MEg aztán azóta már közölte velem ,hogy azért nem csinálom ezt, mert ezzel tudja a főnököt a kezében tartani. Nem azért nem mutatja meg, mert nem tudnám megcsinálni.


Engem ez nem zavar, de azt igen, ha bénának néznek.

2013. aug. 5. 13:23
 3/4 anonim válasza:
Tök egyszerű, amikor a kedves kollegina szabin van és neked egy ilyet kell kitölteni, felhívod telefonon hogy jöjjön be, és csinálja meg. Utána ne félj meg fogja mutatni azt is amit az életbe soha sem kell csinálnod!:)))
2013. aug. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Általában úgy intézi, hogy amikor szabira, ne maradjon függö dolog. Én már megszoktam, hogy ő ilyen, így próbálom elfogadni.

De mostanra a munkám rutinná vált, nincs kihívás benne, de ezt már rég tudom. Bár őszintén szólva, egyszamla sem lenne szabad nagy kihívás

2013. aug. 5. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!