Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon rosszul érzem magam,...

Nagyon rosszul érzem magam, hogy már két állásinterjúm nem sikerült. Csak engem visel így meg?

Figyelt kérdés

Ráadásul ez csak diákmunkás interjú volt, egyik egy Call Centeres, másik pedig egy irodai munka. Az elsőre nem készültem annyit, de a másodikra nagyon sokat, itthon elpróbáltam sokszor, úgy éreztem, hogy minden jól megy, határozott, magabiztos voltam, szépen beszéltem, korábban dolgoztam egy irodában ahol ugyanezeket a feladatokat kellett ellátnom, mégsem vettek fel. Mindkét helyről mikor visszajeleztek azt a választ kaptam, hogy "nagyon szimpatikus voltál, de mást választottunk." Mit ronthatok el?

Titeket is így megvisel, ha nem sikerül?


2013. júl. 29. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Engem is megvisel ebben a nehéz világban, amikor végre találok valamit és be is hívnak, de még sem kellek...
2013. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már jelentkeztem normál (nem diák) állásokra is, de onnan még csak vissza se jeleztek. Ha végre behívnak valahova és még úgy is látom, hogy jól megy, tetszek nekik, akkor is jön a hideg zuhany, hogy "mást választottunk". Nem tudom mi lehet a gond, mit ronthatok el.
2013. júl. 29. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer egy hónap után kirúgtak egy munkahelyről, látszólagos ok nélkül. Nagyon magam alatt voltam egy ideig. Néhány hét önsajnálat után fogtam magam és írtam egy udvarias e-mailt a főnökömnek, hogy ne haragudjon a zavarásért, de nagyon sokat segítene, ha elmondaná mi volt a gond velem.

Legközelebb nem szeretném megismételni a hibáimat, és rettentő hálás lennék, ha segítene javítani rajtuk.

Meglepődött, de megígérte, hogy ír egy e-mailt.


Meglepődtem, amikor végigolvastam, de átgondolva sok dologban igaza volt, amit én nem vettem észre. Meg is indokolta, hogy minek mi az oka, miért jelentett problémát, milyen üzenete volt felé.


Néhány hónappal később megpályáztam egy ugyanolyan állást egy másik cégnél. Felvettek és másfél éve ott dolgozom, elégedett velem a főnököm, sokszor bónuszt is kapok.


Próbáld meg felvenni a kapcsolatot HR-essel, biztosítva arról, hogy nem reklamálni szeretnél, hanem javítani a tanácsai alapján. Szerintem pozitívan fog reagálni és sokat tanulhatsz belőle.

2013. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok helyen szimpátia alapján működik a dolog.
2013. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ma mikor visszahívtak, hogy nem sikerült az állás meg akartam kérdezni, hogy mi volt a gond, persze udvariasan. Viszont a HR-es annyit mondott, hogy "...azért hívom, mert megvan a végeredmény de nem önt választottuk, azért köszönjük, hogy megjelent. Vi..." -Itt már el akart köszönni én pedig közbevágtam, meg szerettem volna köszönni a lehetőséget és megkérdezni, hogy mi volt a gond, viszont csak addig jutottam, hogy "Értem, köszönöm szépen a..." és már azt hogy "lehetőséget" úgy mondtam ki, hogy ő közben mondta azt, hogy Viszont hallásra.


Szerintetek írjak neki e-mailt és kérdezzem meg ott, hátha úgy jobban figyel rám?

2013. júl. 29. 22:39
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképpen érdemes megpróbálni.
2013. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!