Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten spontán álláskeresé...

Budapesten spontán álláskeresés? Ami utamba esik, beadom az önéletrajzot. Kinek hogy sikerült állást találni, elhelyezkedni itthon?

Figyelt kérdés

2 hónapja munkanélküli édesanyám, 3 kisebb testvérem van.

Én gyorsétteremben dolgozok, diákként, nagyon kevés fizuért.

Neten folyamatosan böngésszük az állásokat, jelentkezés is megtörténik, de semmi.

Lassan már elfogynak a vésztartalékok, így úgy döntöttem, valahogy máshogy kéne melót keresni, mint pl. körbejárni a várost és ahova ki van írva/vagy nincs hogy keresnek embert, beadjuk az önéletrajzot.


Anyunak érettségije van, 15 évnyi adminisztrátori tapasztalata, alapfokú angol nyelvtudással rendelkezik.


Anyukák! Gyerekekkel ki, hogy talált melót, milyet?



2013. júl. 20. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez alapvetően jó ötletnek tűnik. Szerintem rengeteg meg nem hirdetett állás van, és a személyes megjelenés is jó pont lehet.
2013. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem még kérdezni, hogy ha anyu mostanság nem igazán rávehető a munka keresésre (ez egy hosszú történet), szerintetek az gáz, ha én adom be az önéletrajzot egy helyre?
2013. júl. 20. 22:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Háát... őszintén szólva kicsit gáz, mert ha én lennék a munkaadója, arra gondolnék, hogy motiválatlan. De a semminél természetesen több, viszont így nem biztos, hogy ugyanaz a "hatás". Kedves vagy, hogy így szeretnél neki segíteni (meg persze, tudom, magatoknak is egyben), de ha így jelentkezik, akkor szerintem az ő feladata is beadni az önéletrajzát.
2013. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a saját és anyud önéletrajzát együtt adod oda úgy nem gáz, miért kéne parosaval jarnotok.
2013. júl. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a mászkálok a városba és keresek munkát kb. csak az Éjjel Nappal Budapestben működik...


Az amúgy gáz, hogyha a jelentkező még csak nem is jelenik meg személyesen ott, ahova beadja a CV-jét.

2013. júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaz vidéki nagyvárosban lakom, próbáltam pár éve ezt a módszert, összeírtam hol szeretnék dolgozni és elindultam önéletrajzot teríteni, a legtöbb helyen a portáson túl sem lehetett jutni, van ahol el sem fogadta, ha így nézzük, akkor szerintem teljesen mindegy ki viszi be. Második körben elküldtem inkább postán, 1-2 kapásból vissza is küldte, még kb 2-3 írta, hogy megőrzik, ha esetleg lenne valami, akkor értesítenek, a többiről semmi hír nem jött, soha senki sem hívott ezekről a helyekről állásügyben. Utána ismerős által sikerült elhelyezkedni, de sajnos miután ő elment a cégtől a megmaradt kisvezetők elkezdték folyamatosan lecserélni azokat az embereket, akiket ő vitt oda, a saját ismerőseikre vagy ajánlottjaikra, így egy ideje ismét munkanélküli lettem, sajnos nem az számított, hogy ki hogyan dolgozik, hanem ki kinek az ismerőse. Azóta már csak meghirdetett állásokra jelentkezem, eddig eredménytelenül :(
2013. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!