Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet valaki érettségivve...

Hogy lehet valaki érettségivvel mentős?

Figyelt kérdés
Szeretnék jelentkezni mentőápolónak, de nem tudom mennyi esélyem van rá szakképzettség nélkül. Mennyire van hiány mentősökből, illetve az országnak mely részein? Van- e lehetőség arra, hogy munka közben tanulja ki valaki (mert ilyesmiről is hallottam). Valaki, akinek ebben a témában tapasztalata van írjon már vagy kommentbe vagy privátba. Megköszönném!

2013. júl. 29. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Ismerősöm mentőápoló OKJ tanfolyamon vesz részt. Elmondása szerint érettségivel is lehet mentőápoló az ember, ha vállalja, hogy 5 éven belül elvégzi az OKJ tanfolyamot.
2013. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szakképzettség nélkül nehézkes bekerülni, de nem lehetetlen. /Nekem 2 évem ment rá majd egy nagy ugrással az ország teljesen más táján kezdtem el mentőznni/


A lényeg. Érdeklődj a hozzád tartozó megyei mentőszervezetnél. /www.mentok.hu/ És jelentkezz, ha nem sikerült elsőre akkor ugorj neki mégegyszer, majd mégegyszer. Ha jól emlékszem nekem az 5.ik jelentkezés lapom lett a nyerő :) figyeld az álláskereső oldalakat is, 1-2 havonta érdemes ránézni, hogy van-e valahol meghirdetve mentőápolói állás.


Érettségi alapfeltétel. Ha felvettek jön egy 1hónapos intenzív képzés a legfontosabb tudnivalókkal, hetente vizsgával és gyakorlatokkal. Ha levizsgáztál a hónap végén kocsizhatsz, de be kell iratkoznod szakápolóira. 2éves képzés 3 éved van megcsinálni.


Így hirtelen ennyi, ha van még kérdésed nyugodtan dobj egy üzit.

2013. júl. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!