Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen iskolákat kell elvégezn...

Milyen iskolákat kell elvégeznem az ügyvédi szakmához az álltalános suli után?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Általános iskola után szerintem még sehol nem tanítják az embert célirányosan jogi pályára, csak egyetemen.
2013. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gimnázium, majd jogi egyetem.
2013. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Középiskola, a végén érettségi.

Ezután pedig egyetemen elvégezni a jogász szakot.

Aztán gyakornokság meg egyebek és végül ügyvédi vizsga.

2013. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem még általános iskolában megtanítják, hogyan kell helyesen írni -> "álltalános", ha meg elírás volt, ellenőrizd a kérdésed kiírás előtt. Bocs az offért.

Amúgy a kérdésre válaszolva: 8 általános után érdemes egy erős gimnáziumba járnod, ahol a törit és a magyar jól tanítják (ebből van ugyanis a felvételi az egyetemre), valamint lehetőleg erős a nyelvoktatás is. Érettségiig legalább egy középfokú nyelvvizsgád legyen, de inkább több és minél magasabb, annál jobb.

Ha felvettek az egyetemre az emelt szintű érettségi után, akkor gyűrd végig az 5 évet, majd menj el dolgozni 3 évet ügyvédjelöltnek /ált. minimálbérért/. Ezután csináld meg a 3 részvizsgából álló általános jogi szakvizsgát (max. 5 év alatt), és ha van elég pénzed beindítani egy önálló ügyvédi irodát, akkor neki is kezdhetsz az ügyfélszerzésnek és az ügyvédkedésnek.

2013. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
The grammar nazi has arrived.
2013. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!