Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanelkuli segely v mas...

Munkanelkuli segely v mas elnevezesu juttatas jar meg?

Figyelt kérdés
62 nap allaskeresesi jaradekra voltam jogosult 05.15-tol 07.17ig , igy kaptam a havi 78 ezret. ez ugye lejart viszont munkat nm talaltam. Ilyenkor igenyelheto meg mas tamogatas valahol, vmilyen feltetelekkel? Erre a 22 ezer ft koruli osszegre gondolok:)
2013. aug. 1. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Ha vállaltad a munkanélküli hivatallal való további együttműködést, akkor ott adnak erről egy papírt- ezzel kell bemenni az Önkormányzathoz. Itt a veled együtt élők jövedelme alapján elbírálják, hogy jogosult vagy-e rá.
2013. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Azt a 22-ezret az önkormányzatnál lehet igényelni. Ez azzal jár, hogy behívhatnak közmunkára.

Ha ezt nem akarod akkor még mindig kérheted szociális alapon az önkormányzattól, hogy fizessék egy ideig (asszem egy év) a TB-det. Így legalább az meglesz.

Menj be munkaügyibe (valószínűleg egyébként is kell jelentkezned időnként) és kérj tájékoztatást. Elmondanak mindent részletesen.

2013. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Foglalkoztatást helyettesítő támogatás a neve.

Amikor a munkaügyi megszüntette a járadékod folyósítását, kellett volna kapnod egy igazolást amivel mehetsz az önkormányzathoz igényelni az FHT-t.

2013. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha meg nincs meg a papír menj vissza a munkanélkülibe, és kerdezd meg ottan. Ők adnak igazolást, amit el kell vinnek az önkormányzat szociális osztályára. De évente 30 munkajogviszonyt le kell igazolnid, hogy minden évbe kapjál! nagy harc. Már az utca söprés is kiváltságos munkának számít annyi a munkanélküli.
2013. aug. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!