Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten előbb felvesznek,...

Budapesten előbb felvesznek, mint vidéken?

Figyelt kérdés
Sok üzletbe keresnek eladót (pl. ruhás boltokba stb..). Eladói végzettség nélkül (tehát csak érettségivel) felvesznek ilyen helyre? Néhányan azt mondják ismerőseim, hogy vidéken előbb vesznek fel, mások szerint inkább fővárosban nagyobb az esély, mert ott több az üzlet, több embert keresnek, vidéken meg egy állásra többen jelentkeznek így kisebb az esély, mert tudnak válogatni. Mit gondoltok?

2013. aug. 1. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Most már szinte mindenhova kell a végzettség - végezz el egy eladói OKJ-t, Pesten gyorsan találsz munkát vele.
2013. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá. De mennyit kereshetnék eladóként? Minimálbér?
2013. aug. 1. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha 8 órába leszel bejelentve akkor minimálbért fogsz keresni többnyire de vannak olyan üzletek ahol túlóráznod kell 1-2 órát minden nap fizetés nélkül persze és nem is jelentik be. A barátnőm azért hagyta ott az egyik üzletet mert nem bírta, meg ingyen mi a fenéért dolgozzon.

De mindenhová kell a szakma, a tescokba is kérik ám a szakmát aki diákként dolgozik azok közül csak az mehet pénztárhoz ha van mögötte egy felnőtt ott dolgozó, illetve ha olyan suliba jár ahol ezt tanulja, igazából nem tartozik ez bele a kötelező gyakorlatba de munkatapasztalat szerzésre jó meg zsebpénznek. De már mindenhová kérik az eladóit sajnos, és egyre több mindenez kérnek már rendes OKJ-s szakmát, legtöbb helyen már a takarításhoz is. De nem fizetik meg sajnos úgy az embereket hogy megérje csinálni. De valami munka kell nincs mese. Én úgy tudom vidéken előbb vesznek fel szakképzettség nélkül embert pénztári munkára bár ott elsősorban pakolnod fog kelleni és csak akkor kell beugranod ha kevés vásárló van és bírja a másik 1 vagy 2 pénztáros.

Én a Lidl-ben dolgoztam egy ideig raktárosként de hétvégente nekem is be kellett ugranom a kasszába, független attól hogy volt-e szakmám vagy nem, pedig nekem nem volt eladói szakmám még is be kellett üljek, elég rossz meló mert figyelni kell, elviselni a vásárló hisztijét ha olyat fogsz ki, figyelned kell hogy adsz vissza, oké hogy a gép kiírja meg minden de gyorsan kell pörögnöd agyba hogy kiszedd azt a pénzt és tényleg jól adj vissza.

Nem könnyű munka ez sajnos, főleg az ilyen nagyobb multi üzletekben.

2013. aug. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" Én a Lidl-ben dolgoztam egy ideig raktárosként de hétvégente nekem is be kellett ugranom a kasszába, független attól hogy volt-e szakmám vagy nem, pedig nekem nem volt eladói szakmám még is be kellett üljek "


Bolti területen nincs külön "raktáros" munkakör.

Eladó-pénztáros egyben van.


Ha logisztikai raktárban dolgoztál, akkor ott meg nem kell "boltba" menni..


WTF???

2013. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 titok29 válasza:
100%

en mindket helyen eltem tehat tapasztalatbol is tudok nyilatkozni.

Bp, nagy, több a munkalehetöseg, Bp-en kevesbe felnek a törvenyektöl elöbb felvesznek.

Videk kicsi, sok a munkanelküli, keves a munkahely akinek van egy jo munkahelye, onnan fog kihalni, nem tudnak ugralni ahogy pesten.Igyekeznek minden szabalyt betartani, ök nagyon felnek allambacsitol.

2013. okt. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!