Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresés előtt állok. Két...

Álláskeresés előtt állok. Két gyerekem van,2 és 5 évesek. Az önéletrajzommal, motivációs levelekkel kapcsolatban: mit írjak bele, mit ne?

Figyelt kérdés

Nagyvonalakban: 27 éves vagyok, egyetemről mentem szülni, ott elég sok tevékenységben benne voltam, (pl újságírás). Az egyetemen angol-magyar szakos voltam, 2 és fél évet csináltam meg. Mellette végeztem egy okj szakmát, itt gyakorlat is volt, szülés után még 2 okj szakmát megcsináltam, ez a 3 szakma nem illik össze, max távolról kapcsolódik egymással. (irodavezető, protokollügyintéző, vámügyintéző)Felsőfokú szóbeli nyelvvizsgám van, írásbelire majd csak ősszel megyek. Beszélek még 2 nyelven alapfokon, meg elkezdtem tanulni egy negyediket, még nagyon az elején vagyok. Nincs jogsim. Munkahelyem nem volt még.

Irodai állást szeretnék.

Kérdéseim: beleírjam a gyerekeket? Hova írjam, milyen "pont" alá, hogyan fogalmazzam meg röviden?

Ha valami olyat pályázok meg, ahol általános ügyintézőt/titkárnőt keresnek, beleírjam a többi szakmámat is? Az egyetemet beleírjam, kiemelve bizonyos elvégzett tárgyakat? Az érettségi tantárgyaira, szintjére mennyire térjek ki? A tanfolyamokat mennyire részletezzem?

A nyelvvizsgánál leírjam, hogy csak szóbelim van, vagy csak azt írjam, hogy felsőfokúm van angolból? Mennyire térjek ki a többi nyelvre?

Hobbit írjak bele? Általános kompetenciákat? (rugalmasság, lendületesség, kiváló kommunikációs érzék, stb)


2013. aug. 2. 07:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

Minden iskolai végzettségedet írd bele, ahogy a nyelvtudásaidat is. A gyerekeket is be kell írnod, mert mi van ha felvesznek valahová, és elkezdesz dolgozni, de a gyerekek betegek lesznek?? A cégnek akárhová mész tudniuk kell hogy 2 gyermekes anyuka vagy, hogy felkészüljenek erre is.

Írd bele a tapasztalatodat, gyakorlatodat.

27 évesen esetleg valami régebbi munka?? valami gyakorlat??

2013. aug. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

NEM! A gyerekekhez nincs közük. Azt legkorábban a munkába álláshoz szükséges NAV-os papírokon kell beírni.

30 vagyok, nincs gyerekem, de még SOHA nem kérdeztek rá állásinterjún, pedig korom alapján 3 is lehetne.

A magánélet nem tartozik a munkához, így személyes adatként szerintem bőven elég a születési éved és a lakhelyed város/kerület szinten. Semmi más.


A többit a szakmai kompetenciákra hegyezd ki.


Egyébként törvény tiltja, hogy magánéletre rákérdezzenek, ebbe a gyerekek is beletartoznak.

2013. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

A gyerekek meglétét törvény szerint a munkaadó nem kérdezheti, csak közvetlen munkábaállás előtt (mivel pl. a gyerekek miatt neked több szabadság jár).


De egyrészt esélyes, hogy meg fogják kérdezni, hogy mit csináltál az elmúlt X évben, ha nem dolgoztál lés nem is iskolába jártál, másrészt túl nagy reményeid ne legyenek. Ha eltitkolod a családot akkor a próbaidő 2. napján fognak páros lábbal kirúgni. Mert 2 féle munkahely van. Az egyik, ahol nem annyira zavarja a vezetőséget az, hogy neked 10-el több nap fizetett szabadság jár évente a gyerekeke miatt(ez a ritkább...), itt nem lenne hátrány az sem ha interjún elmondod. Meg van a gyakoribb, ahol eszük ágába sincs egy (kis)gyerekes anyukát alkalmazni, mert ha beteg a gyerek akkor nem fogsz dolgozni. Itt páros lábbal rúgnak majd ki próbaidő alatt.


A CV-be pedig csak ésszel írogasd a "végzettségeidet", hiszen ha jól értem elkezdtél egy egyetemet, amit nem fejeztél be (ergo NINCS Végzettséged), van egy fél nyelvvizsgád (ergo nincs nyelvvizsgád) meg van pár OKJ-d. De a legnagyobb gond, hogy 27 évesen 0 szakmai tapasztalatod van.


Nehéz menet lesz, de sok sikert, én szurkolok.

2013. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, az egyetemet nem fejeztem be. Nem azért, mert terhes lettem...azért vállaltunk gyereket épp akkor, mert nem akartam a sulit befejezni, hanem másik szakmát akartam. Miért írod, hogy nincs végzettségem? A 2 éves, emelt OKJ nem számít annak? :) 27 éves vagyok, mint írtam, a felnőttkorom eddig így nézett ki: 18 évesen kezdtem az egyetemet, 19 évesen mentem hozzá a páromhoz, az egyetem második évében végeztem párhuzamosan az első szakmám, ez volt 2 év, 20 évesen még jártam az egyetemre is, de már erősen nem érdekelt a szakma, a másikkal foglalkoztam inkább, terhes lettem, az okj vizsgám meglett, majd a babám is, aki most 5 és fél éves. Mikor féléves lett, elkezdtem a másik szakmát, mikor másfél éves lett, a harmadikat. Lényegében fél évet hagytam ki. Mikor végeztem, bevállaltuk a második babát (korábban nem lehetett a lakáshelyzet miatt, bár szerettem volna kisebb korkülönbséget.) A terhességem alatt beiratkoztam egy negyedik kurzusra, fsz képzésre, de nem bírtam. Otthagytam, pedig az most jól jönne. NYelvet tanultam inkább. A szülés után is a nyelvekkel foglalkoztam főleg, főleg a kicsi egyéves korától, amikor a nagy ovis lett már. Itthoni munkáim azóta vannak, hogy a kicsivel voltam terhes. Netes, feltöltögetős munkák, ismerősnek. Szóval ez nem igazolható, inkább csak tapasztalatnak volt jó. Az elmúlt egy évben hoztam tehát fel magam angolból, a felsőfokra. Ebből a fajta nyelvvizsgából évente 2 időszak van, és csak a szóbelire volt energiám. Nem gondolom fél nyelvvizsga - ergo nemlétező nyelvvizsgának, ez kicsit durva fogalmazás.

Tehát: ne írjam bele a gyerekeket, csak mondjam meg, amint szóba kerül?

2013. aug. 2. 14:08
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Ne írd bele (mert akkor be sem fognak hívni interjúzni) de ha interjúzol akkor ha kérdezik ne titkold.


Lepontozni meg lepontozhatsz, de attól még nincs egyetemi végzettséged (természetesen az OKJ is végzettség, írtam is, csak nem kéne félreérteni), illetve a fél nyelvvizsga sehol sem nyelvvizsga. Ahogy egy fél autó nem autó, 1 nő nem házaspár és egy üres zsömle nem hamburger...

2013. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nem én pontoztalak le...azt írtad, "végzettségeidet" és hogy nincs végzettségem, csak pár okj-m. A nyelvvizsgáknak pedig típusaik vannak, A B illetve C. C valóban nincs, csak A típusú. De igazad van, ezt írom be és így korrekt. Azért az durva, ha még ezt sem írhatom be, merthogy az csak egy üres zsemle :)
2013. aug. 2. 14:41
 7/14 anonim ***** válasza:

Nézd, beírhatod, hogy van A típusú nyelvvizsgád, de kutyát nem fogja érdekelni, sőt, még el is gondolkodnak majd rajta, hogy miért nincs meg az írásbeli...


Ennél az is jobb, hogyha azt írod, hogy társalgási szinten / folyékonyan beszélsz angolul és elfelejted a nyelvvizsgát úgy, ahogy van. Komoly cégnél úgyis tesztelni fognak, hogyha használnod is kell a nyelvet. Ha meg nem akkor tök mindegy.

2013. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
magyarul tök felesleges megcsinálni a nyelvvizsgát.
2013. aug. 2. 15:44
 9/14 anonim ***** válasza:

" A 2 éves, emelt OKJ nem számít annak? :"


De végzettségnek számít, de a kérdés az, hogy van benne gyakorlatod 27 évesen? Nyelvvizsgát csak akkor írd bele, ha tényleg minden megvan, és nemcsak félig.. Így úgy jön ki, hogy "na ez sincs befejezve"

Egyébként a nyelvvizsga papír csakis a bérezésnél számít. Ha van, magasabb bérbeosztásba kerülhetsz. Ha nincs akkor nem kell külön bért adni érte.. A legfontosabb hogy tudsz-e kommunikálni..Sokszor ennyi is elég..

A gyerekeket tényleg nem kérdezhetik, de én még nem voltam olyan állásinterjún ahol ne kérdezték volna meg.. Vagy egyenesen rákérdeztek, hogy van-e gyerek vagy megkérdezték hogy az elmúlt 3 évben hol dolgoztam..Így ha akarod ha nem úgyis ki fogod bökni hogy van gyerek..

2013. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

azért a HR-es se most jött a falvédőről, feltűnik neki, hogy egy 27 éves nő, aki eddig csak sulizgatott, de még egy diákmelója sem volt az nem éppen ártatlan szűzlány. magyarul a lyukakra rá fog kérdezni. mit csináltál ettől-eddig, mit tanultál, stb.


egyébként amikor én érettségiztem, már megvolt 2 nyelvből a C típusú nyelvvizsgám. hasonló korú vagyok mint te, mondjuk gyerekem még egy sincs. egyetem első évétől van releváns szakmai tapasztalatom, amikor meg nem dolgoztam, még pont volt jogviszonyom, tehát még lyukak sincsenek a CVmben, ami szemet szúrna álláskeresésnél.


már lassan 1 éve van stabil állásom.


sajnos ha a CV nem győzi meg a HR macát, akkor az interjúra már be sem hívnak.

2013. aug. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!