Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ennyi a fizetés?

Miért ennyi a fizetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most lehet én fogok nagyra vágyónak tűnni, de ez akkor is kiakaszt. 16 éves vagyok, dolgoztam egy egész hónapot adminisztrációs munkakörben nyáron. A havi fizetés bruttó 73500 Ft volt.

Amiket levontak: jövedelemadó előleg: 11760

Munkaerőp.egyéni jár: 1103

Nyugdíjjárulék: 7350

Term.egészségbizt.jár:2940

Pénz.egészségbizt.jár:2205

Levonás összesen:25358

Kifizetendő:48142


Miért?:S Mindenkinek akinek mondtam ki van akadva, h ilyen kevés fizetést kaptunk. :/ 16%ot kéne levonni diákmunkánál, nem? Annyira feldühít ez az egész. Főleg, hogy ez 6 órai munka, de nekünk 8 órában kellett dolgoznunk. Szerintetek jogosan vagyok kiakadva, vagy csak...fogadjam el, h idáig jutott Magyarország pénzügyi helyzete?



2013. aug. 2. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

én azon leszek kiakadva, hogy érkezik majd egy csomó válasz, hogy örülj neki, 16 évesen ennyit kaptál amikor másnak nincs is munkája.


szerintem jogosan akadtál ki, viszont sajnos feleslegesen, mert ha ennyit vontak, akkor ez van. kizsákmányolás.

2013. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De hát a szomszédos városban(mert ez falu) csak 16%ot vonnak le a fizetésekből. Ezért nem értem mért.: /
2013. aug. 2. 12:47
 3/9 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy valóban diákmunkásként voltál-e bejelentve, vagy rendes munkaerőként...
2013. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Diákszövetkezeten keresztül vállaltad a munkát? Mert csak abban az esetben érvényes, hogy csak a 16%-os szja-t vonják a fizuból. Ha nem szövetkezeten keresztül dolgoztál, hanem közvetlenül a cég vett fel és velük is kötötted a szerződést, akkor hiába vagy diák, ugyanúgy minden járulékot levonnak mint rendes munkavállaló esetében. Ez esetben jogos a 48142 Ft nettó, mert tényleg annyira jön ki. A felháborító inkább az, hogy 6 órási minimálbért adtak, miközben 8 órát dolgoztattak. Ezért simán fel lehetne nyomni őket.
2013. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
helló való világ..........
2013. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
ez Magyarország kedves, kezd el szokni, hogy nehéz munkával pénzhez jutni
2013. aug. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Linkoln ***** válasza:

Jogosan vagy kiakadva. Ez sima meló volt. 8 órában toltad és 6 órát fizettek.. Hát, ez elég gáz.

De fel a fejjel, ott a 48 ropi.. :D Amíg nincs rezsi meg minden egyéb, nem olyan vészes.

De én felnyomnám őket mert jobb dolgom úgy sincs nyáron munka nélkül.

2013. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Linkoln ***** válasza:
Nah jó, be kell vallanom, nem nyomnám fel őket, csak dühítene..
2013. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Engem is most egy maszek rendes, felnőtt dolgozóként jelentett be, és úgy fizetett ki... diákként kellett volna, hogy bejelentsen téged! Mert egy részt diák vagy, másrészt a diáktól csak a személyi jövedelem adót vonják, a többit nem (így az nem számít bele a nyugdíjba, de mire mi elérünk a nyugdíjig...). Plusz egyik o. társa az Algidába dolgozott, felnőttként, 3 hónapig, miközben ugye diák volt, és felvette így is a családi pótlékot, amire nem volt jogosult, és asszem vissza kellett fizetnie.
2013. aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!