Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tartalmazzon az önéletrajz?

Mit tartalmazzon az önéletrajz?

Figyelt kérdés

Most készülök a leendő interjúkra, gyártom az önéletrajzokat. Mit írjak bele, mire hegyezzem ki? Ti hogy csináltátok?

Nagyvonalakban: 26 éves vagyok, egyetemről mentem szülni, ott elég sok tevékenységben benne voltam, (pl újságírás). Az egyetemen angol-magyar szakos voltam, 2 és fél évet csináltam meg. Mellette végeztem egy okj szakmát, itt gyakorlat is volt, szülés után még 2 okj szakmát megcsináltam, ez a 3 szakma nem illik össze, max távolról kapcsolódik egymással. (irodavezető, protokollügyintéző, vámügyintéző)Felsőfokú szóbeli nyelvvizsgám van, írásbelire majd csak ősszel megyek. Beszélek még 2 nyelven alapfokon, meg elkezdtem tanulni egy negyediket, még nagyon az elején vagyok. Nincs jogsim. Munkahelyem nem volt még.

Irodai állást szeretnék.

Kérdéseim: beleírjam a gyerekeket? Hova írjam, milyen "pont" alá, hogyan fogalmazzam meg röviden?

Ha valami olyat pályázok meg, ahol általános ügyintézőt/titkárnőt keresnek, beleírjam a többi szakmámat is? Az egyetemet beleírjam, kiemelve bizonyos elvégzett tárgyakat? Az érettségi tantárgyaira, szintjére mennyire térjek ki? A tanfolyamokat mennyire részletezzem?

A nyelvvizsgánál leírjam, hogy csak szóbelim van, vagy csak azt írjam, hogy felsőfokúm van angolból? Mennyire térjek ki a többi nyelvre?

Hobbit írjak bele? Általános kompetenciákat? (rugalmasság, lendületesség, kiváló kommunikációs érzék, stb)


2013. aug. 2. 14:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, én szinte hetente írom át, és próbálom az adott álláshoz igazítani.

Vannak minták a proffesion.hu-n, munkakörökre lebontva is, meg sokat lehet olvasni a önéletrajz írásáról.

Nem kell mindent felsorolni, csak a megpályázott munkakörhöz leginkább közel álló szakmáidat írd bele, a félbehagyott tanulmányokat kihagynám, az érettségi tantárgyait is, a nyelvtudás fontos, azt lehet hangsúlyozni, a tanfolyamok vizsgatárgyait van aki beleírja, de nem lényeg.

Gyerek kérdés szintén megosztó, van aki beleírja, van aki nem, elvileg nincs közük hozzá, ha nem írod bele és az interjún kiderül akkor szokott megfagyni a levegő, ha beleírod érdemes mellé írni, valami hasonlót, hogy betegség esetén munkából való kiesést nem jelent.

2013. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!