Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Másfél hónapja dolgozom egy...

Másfél hónapja dolgozom egy cégnél, de utálom, hétfőtől lenne másik munkám, hogy oldjam meg a felmondást?

Figyelt kérdés

Kicsit félek, hogy két szék között a padlóra esem, mert hétfőn még csak próbanapra mennék, de a jelenlegi munkahelyemen baromira rosszul érzem magam, minden nap gyomorideggel megyek dolgozni.


Mivel hétfőn kellene kezdenem és csak ma tudtam meg biztosra a munkát, mert egyik ismerősöm ismerőse vesz fel embereket, így már időm sem lesz bemenni felmondani hétfőn. Felmondhatok telefonon is? Próbaidős vagyok még. A belépőkártyám és a bérletemet elküldhetem levélben is? Most kaptam meg az ehavi bérletem is, sőt még az egyik munkatársam bérletét is, hogy adjam majd neki oda. Elküldjem ezeket is postán? Nem szemétség egy kicsit? Máshogy nem tudom megoldani, mert más városban van mindegyik, én meg egy kis faluban lakom.


2013. aug. 3. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Èn nem küldeném el postán. Egyszerüen hétfön menj be a régire és számolj le. Akkor megkapod a kilép´ö papírjaidat, majd bemész a másik céghez és oda úgy is kérik ezeket a papírokat. A másik cégnél nem kezdhetsz semmi papírok nélkül, azokat meg a régi munkáltatódtól kapod meg.


Èn egyébként úgy csináltam volna, hogy hétfön bemennék dolgozni a régi céghez, és keddre egy szabadnapot vennék ki. Ha nagyon szörszállhasogatók akkor anyádat kell korházba vinni és késsz. Majd kedden elmegyek az új céghez, megnézem mi a pálya ott, mit mondanak, fizuról egyéb dolgokról, (max 1-2 órát dolgoznék próbában, mert bizony sok cég 1-2 hetet dolgoztat próbában, nem jelent be aztán meg ki sem fizet meg el is küld) , majd ha tetszik ott, akkor megbeszélem az új céggel, hogy mivel állásban vagyok de próbaidön ezért ha aznap nem megy már a másik cégtöl a kilépés akkor másnap kilépsz és csütörtökön kezdesz az újnál, akkor aláirva már a szerzödésedet.

2013. aug. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbanap miatt ne mondj fel.

Reggel fel kell hívni a céged, hogy aznap sajnos nem tudsz bemenni dolgozni, akármilyen probléma miatt.

Elmész a próbanapra, este megkérdezed, hogy akkor oké-e az ügy, felvesznek-e.

- Ha nem, kedden bemész dolgozni a régi helyedre, a hétfőt kiveszed szabadságnak.

- Ha igen, jelzed, hogy ki kell lépned az előző helyedről, ezért szerdán tudsz kezdeni. Kedden bemész felmondani és elintézni a papírokat.


Ha kis faluban laksz, nem lehet ott olyan sok munkalehetőség. Találkozhatsz még a mostani főnököddel, kollégáiddal, szorulhatsz még munkára akár ugyanott, akár ott, ahol legközelebb dolgoznak.

2013. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!