Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Készpénzben kérjem a fizetésem...

Készpénzben kérjem a fizetésem átutalás helyett?

Figyelt kérdés
Júliusban sikerült elhelyezkednem egy boltban. A kérdésem annyi lenne, hogy hogy éri meg jobban kérni a fizetést? Úgy hallottam nagyon megemelték a bankok a tranzakciós költséget, így ha az ember kártyáról vesz fel pénzt, egy csomó költségébe kerül. Mennyire igaz ez?
2013. aug. 4. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nincs választási lehetőség. Munkabért utalni kell, és igen, a bankok jól levesznek még ezután.
2013. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
dehogy kell utalni. nekem oda van írva a papíron, hogy választhatok...
2013. aug. 4. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem kötelező utalni.... Csak a közalkalmazottaknak kötelező.


Én banki költség ide vagy oda utalva kérem. Mert:


- Sokkal biztonságosabb. Megkapod a fizudat, hazafele kirabolnak, nagyon kellemetlen.

- Bármi vita van a fizetésed körül, bizonyítható, hogy mikor és mennyi fizetést kaptál. KP-nál ilyen nincs. Mancika elszámolja a pénzügyön egy tizessel a fizudat amit nem veszel ott akkor észre és máris megszívtad.

2013. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tranzakcios ado 100 ezer forintra ha jol tudom 600 forint, tehat nem keves de nem is annyira szornyu hogy atterjel keszpenzre
2013. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagy összegű KPval sétálni az bőven nem éri meg.

Lehet spórolsz havi 500 forintot, de ez csak egyszer raboljanak ki fizunapon (tudják rólad, kifigyelnek, jófej kollega értesít pár pajtit) és máris buktál 18 évnyi tranzakciós adót.


Emellett visszarepülsz az időben, körülötted a világ meg elhalad. Nem fogsz tudni internetről vásárolni, ami előbb utóbb kényelmetlenséget fog okozni.

Ráadásul nincs annál idegesítőbb, amikor kellene az emberenk valamire pénz (pl egy jó cipőt lát leárazva) és nem tudja megvenni, vagy kölcsön kell kérnie a gyorsan leszervezett esti sörözéshez, mert arra a napra 2300 forintot porciózott ki és nem hord magával 10.000 forint tartalékot.


Egyszóval több a vesződés.

2013. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!