Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azzal, hogy japánnak nézek...

Azzal, hogy japánnak nézek ki, lehet valahol előnyöm munka szempontjából?

Figyelt kérdés

Nem beszélem a nyelvet, nincsenek ismerőseim, csak volt egy japán nagyszülőm.

Gondolom leginkább olyan munkákhoz jó ahol a külsőségek számítanak, modell, hostess, szusibárba eladó... vagy szexmunkás, többen mondták hogy a keleti nők kelendőek, de az biztos nem leszek.

Esetleg keleti cégeknél próbálkozzak? De nincs különösebb szaktudásom és ők biztos nyelvet is kérnek..



2013. aug. 4. 19:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hat a szusibarban lehet hogy konnyebben felvesznek.


Japan nagyszulo alapjan nem tudnal japan allampolgarsagot szerezni? Gondolom naluk alacsonyabb a munkanelkuliseg...

2013. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Szia! Keleti cégnél felesleges próbálkoznod. Viszont ha nem tartod gyomorforgatónak, hogy olyanokkal ismerkedj érdekből, akik amúgy nem feltétlenül szimpatikusak vagy néznek ki jól, akkor így be tudod protezsálni magad akárhova, ha a megfelelő férfival jössz össze.


Hány éves vagy? Nem tudnál inkább valamilyen szakmát kitanulni?

2013. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Gondoltam a kiköltözésre, tanulgatom is a nyelvet, csak sajnos kint a rokonok szerintem nem nagyon segítenének és a világvégén laknak, munka szempontjából pedig ott sem olyan jó a helyzet.


Van barátom és az érdekből pasizás nem az én stílusom, nem is tudom mennyire bírnám egy olyannal aki csak a mangalányt látja, egyszer jártam egy animerajongóval, elég borzasztó volt.


Van szakmám amit kb. kukázhatok, nézelődtem mit lenne érdemes tanulni, de orvos és mérnök úgysem leszek, mást pedig mit tanuljak, amivel biztosan lesz munkám és nem drága a képzés?


Mindenhol akkora a túljelentkezés, ha tanulok akkor is csak én lennék a +1 közgazdász, +1 akármi aki nem kell sehová...

Ezért is gondoltam, hogy talán azzal kellene munkát találni, ami másnak nincs, azaz más nem japán. Csak ma meg boldog-boldogtalan japánul tanul, így már az sem lenne különleges.

2013. aug. 4. 19:41
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem csak közgazdász meg mérnök lehet ám az ember. Tudom, hogy manapság sokan tanulnak japánul, de a japán kulturát nem ismerik annyian (mint gondolom te). Japán műkereskedő pl. nem csak Magyarországon, de gondolom úgy Európa-szerte kevés van - ha valaki elvisz egy régi japán könyvet, porcelánt vagy mostanában divatos kardot felbecsültetni, szerinted egy japán külsővel megáldott embernek vagy egy európainak hisznek jobban? Ugyanígy egy japán márka kereskedésében is előny lehet (már ha a cég fontosnak tartja a gyökereit).
2013. aug. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Itt nőttem fel (emiatt nem beszélem a nyelvet sem), így a kultúráról kevesebbet tudok, mint egy 14 éves animefan.

Szóval maximum tényleg csak a látszat miatt alkalmaznának japán becsüsként.

Sima kereskedelemre gondoltam még, elég nagy kereset van itt japán gumicukorra, kütyüre, ruhára, csak nagyon drága behozni, Magyarországon céget alapítani meg még drágább, és egyébként is többen csinálják már.

2013. aug. 4. 20:01
 6/16 anonim ***** válasza:
Naa, azért szerintem aki animeket néz nem ismeri valóban a japán kultúrát. Ahhoz, hogy mondjuk ilyesmivel tudj foglalkozni, inkább kell lexikális ismeret, mint rajzfilmsorozat nézés. Ezt is tanulni kell, mint mindent, de ezt amúgy is csak egy példának hoztam fel. De ha már itt tartunk, a mangákra és japán kiadványorka is nagy igény van, gondolom ha be tudnál szerezni ilyesmiket szerintem lenne rá érdeklődő és az a bizonyos előnyöd is meglenne, amit keresel.
2013. aug. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nem lehetsz mérnök vagy orvos. De vannak más jó szakmák is mint pl. a kémia, biológia, nem muszáj mindenkinek közgazdászatra járni.
2013. aug. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Wadmalac ***** válasza:

Minden erkölcstelen felhang nélkül sikered lehet hostessként. Persze nem életcélnak, de suli mellé kiegészítőnek nem rossz.

Japán cégek jó eséllyel kapva kapnának ázsiai kinézetű termékbemutató hostessen, aki még magyarul is beszél.

2013. aug. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Itt nőttem fel, nem tudok többet Japánról, mint egy átlagember. Mondták, hogy menjek japán szakra mert akkor plusz előnyöm lesz, de végül nem mentem, egy másik bölcsész szakot végeztem el - azt is csak ajánlották, lényegében nem érdekel és elhelyezkedni se tudok vele. Emiatt nem leszek orvos, mert nincs több millióm tandíjra, de még 150ezrem se egy fősulira, elrontottam a pályaválasztást.


Nincsenek kint ismerőseim, így semmivel sem tudnék egyszerűbben-olcsóbban japán kiadványokat behozni, talán majd egyszer megpróbálom.


Sima hostessnek is valószínűleg már öreg vagyok, idén leszek 27, csak annyira nincs semmi kilátás, hogy kb. bárminek elmennék.. ha japán cégekhez jelentkeznék, vajon lenne esélyem valamire?

Úgy vettek volna fel asszisztensek, hogy a főnök elmondta az "egyéb" elvárásait, mindezt minimálért.

Kösz, akkor már inkább lakásos qrvának mennék és egy nap alatt keresnék annyit.

A kínait nem alkalmazunk szöveget is megkaptam már, egyszer pedig azzal indítottak, hogy majd akkor én segítek nekik kijutni, nyelvet tanítok nekik, de amikor elmondtam, hogy még én sem jártam kint, gyorsan leráztak. Persze a munkafeltétel kb. érettségi meg angol volt, nem ez.

2013. aug. 5. 12:22
 10/16 Wadmalac ***** válasza:

Én voltam már egyszer majdnem teljes 3 hónapot Japánban, ott 100 nőből 99 minimálbérért soron robotol, amíg férjet nem kap és emberszámba sem veszik őket. Nőként még itt is jobbak az esélyek.

Jelen esetben lehet, hogy a vonzó, egzotikus külső még akadály is az elhelyezkedésben, mert mindenhol pont csak arra figyelnek.

2013. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!