Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az nem diszkrimináció, ha?

Az nem diszkrimináció, ha?

Figyelt kérdés
Ha csak nem dohányzókat vesznek föl valahova? Miért lehet ilyet kikötni?

2013. aug. 6. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen munka? Mert pl. bölcsibe én sem vennék fel dohányzót.
2013. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Eladó-pénztáros, fornettis, ilyenek.
2013. aug. 6. 14:20
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem diszkrimináció, elvárás. Mivel a dohányzók köztudottan rohadt büdösek, így én is max. úgy vennék fel ilyen helyre bagóst, ha munkaidőben nem szív és nem hozza be a szagokat a munkahelyre.
2013. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Én 5 percenként fingok, és lövöm magam heroinnal.


Valaki segítsen, miért nem vesznek fel?


Vazz...

Miért kell dohányozni? Fegyvert fognak a fejedhez?

2013. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Aha, és aki dohányzik, az ne dolgozhasson sehol? Onnantól, hogy tudtommal még legális a dohányzás, azaz szabadon dohányozhat vagy nem dohányozhat bárki, szerintem nem dönthet a munkaadó úgy, hgoy ez alapján alkalmaz vagy nem. Vagy akkor nem alkalmaznak dagadtakat sem, mert büdösebbet izzadnak? Az mi, ha nem diszkrimináció? Dagadtnak, dohányosnak, szőkének, barnának lenni is jogukban áll az embereknek.
2013. aug. 6. 14:53
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem csak annyit jelent, hogy ha valaki ott szeretne dolgozni, akkor munkaidőben nem dohányozhat. (pl. azért, mert a dohányzás általában remek ürügy a sok munka megszakításra, "cigiszünet" és ezt akarják elkerülni)

Tehát ha érdekel az állás, akkor arra az időre nem cigizel.

Mit mondjon az akit azért nem vesznek fel, mert gyereke van és majd biztos sokat lesz beteg a gyerek, vagy csak szimplán nő és majd biztos elmegy szülni, vagy túlképzett és majd nagy fizetést kér? Igen, ezek szigorúan véve diszkriminatív szempontok, más szemszögből nézve praktikussági szempontok. Ez van, el kell fogadni, vagy keresni más lehetőséget

2013. aug. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Aha, kényelemből dolgoznak az emberek fornettiben, mi?

Véletlen sem azért, mert nincsenek százezrei meg milliói ahhoz hogy PhD-zzen mi?? Meg nincs a lakás a segge alatt ami fenntartja magát miközben évekig tanulsz, ugye?

Jó isten, azt hittem a legtöbb ember azért már a földön jár.

2013. aug. 6. 16:02
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
(off,de így zárójelesen megjegyezném, hogy ingyen jártam egyetemre, mert volt elég pontom és fölvettek... Nem könnyű boldogulni, persze,de a külső tényezőket mindig könnyebb hibáztatni. Pl. jelen esetben: sajnáltatni magad, hogy diszkriminálnak, ahelyett, hogy eldobnád a cigit. Abba már nem is megyek bele, hogy pl. a cigi árát is lehet egy esetleges szakképzésre, vagy bármilyen formában, de tanulásra fordítani)
2013. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Jáj, nem vesznek fel a fornettyibe! Rásszisták! Csak azért mert gyilkos vágyok? Jogomban áll gyilkosnak lénni!


Nem igazán érted még kérdező, ugye?

2013. aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nézd, ha van bőven nemdohányzó az állásra, aki nem fog óránként kétszer hosszú percekre kirohanni, hogy elszívjon egy cigit amikor épp hosszú sorok állnak, akkor nem fognak felvenni egy dohányost.

Ha kibírod, hogy munkaidőben nem bagózol csak munkaidő előtt/után, akkor miért ne vehetnének fel?

A pisilés, evés az alap, jogod van hozzá munkaidő alatt, sőt bizonyos mennyiségű pihenőidőhöz.

Ha ezen felül még kedvezményeket, cigiszünetet akarsz, akkor ne csodálkozz, hogy nem akarnak felvenni.

2013. aug. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!