Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg mindenhol több fizetés...

Tényleg mindenhol több fizetést kapnak az ugyanolyan pozícióban levő férfiak mint a nők?

Figyelt kérdés
Én egy nem magyar tulajdonú cég gyárában dolgozom tehát itt lapból egyenlő a fizetés de mondjuk aki irodában dolgozik meg ilyesmi helyeken, azoknak van különbség? Vagy főnöktől függ?

2012. dec. 18. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van különbség. Én manager-ként dolgozom, és legalább egy százassal kevesebbet kapok, mint a férfi kollégáim. Csak azért nem panaszkodom, mert a magyar átlagnál így is jobban keresek.
2012. dec. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy egész százassal? Az nagyon durva. Lehet hogy most örök életre megutálom a férfiakat.
2012. dec. 18. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Gratulálok hozzá...

Egyébként meg mindennek két oldala van, egy nőre inkább jellemző, hogy mondjuk elmegy szülni miután felvették, aztán meg 3 évig gyesen és társain van, ráadásul lépten-nyomon ki vagy téve az érzelmi ingadozásainak, mert jellemző rá, hogy nem objektíven gondolkodik, hanem a pillanatnyi érzelmei alapján.

Mint fenti válaszoddal egyébként ez utóbbi durva általánosításomat magad támasztottad alá! Nos, ezért is keresel kevesebbet :P

2012. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj de mi az hogy érzelmi állapot alapján keresel kevesebbet?

Te magad is általánosítasz. Nem minden nő egy hisztis pics@. Én némileg feminista alkat vagyok, ezért tűnhet úgy a válaszom hogy hisztis. De emiatt rosszul dolgoznék? Ez nagyon buta vélemény tőled.

De én például elég jól tudok dolgozni, szeretek minél jobban teljesíteni abban amit csinálok és a munkámba nem zavarnak bele a magánéleti gondjaim.

Gyerekem meg nem valószínű hogy lesz, az okait most nem kezdem ecsetelni, mert nem ez a lényeg.

Tehát ezek alapján én nagyon jó munkaerő lennék mert szeretek dolgozni és nem is zavarna be a magán/családi élet a munkámba.

És nő vagyok. És holmi feltételezéseken (gyerekszülés, hiszti) alapozva kapnék kevesebb fizetést?

Na akkor mégis ki a hisztis hül.ye?

2012. dec. 19. 13:37
 5/5 anonim ***** válasza:
A "manager" nem termel semmilyen értéket, csak lefölözi. Nyilvánvaló, hogy az kerül ilyen pozícióba, ill. ezen belül a pozíción belül is annyira keres sokat, amennyire el tudja hitetni magáról, hogy vezető, vagyis egyszerű biológiai fogalommal élve alfahím. Na most egy nő nyilván nehezebben úgy kinézni, mint egy alfahím...
2013. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!