Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire segítenek általában...

Mennyire segítenek általában teljesen pályakezdőknek hogy a munkát betanulja?

Figyelt kérdés
Sajnos a magyar oktatás teljesen elméleti oktatásra fekteti a hangsúlyt. Kikerültem az egyetemről és sajnos fogalmam sincs hogy működik ez a gyakorlatban. Mennyire fognak ebben segíteni az új munkahelyemen?
2013. aug. 8. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindent meg fognak tanítani, emiatt ne aggódj.
2013. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a cégtől és a munkakörtől függ.

Volt olyan munkahelyem ahol segítettek , de volt is olyan ahol inkább akadályoztak.


Ha jól fizető állásról van szó , akkor szembe mosolyognak , haverkodnak , a hátad mögött meg fúrnak .

Ha a kollégáid középfokú végzettségűek , te meg nem , akkor is jó esélyed van egy kis fúrásra.

Ha szar munkahelyről van szó , akkor szimplán leszarnak ,de talán találsz valakit akinek rokonszenvesnek talál , tőle tanulhatsz.


Tudod , a lényeg a kommunikáció , ez az , ami nekem sosem ment jól....

2013. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez nem cég ez közszféra
2013. aug. 8. 20:25
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Amikor köztisztviselő voltam , nekem nem nagyon segítettek , megkaptam a működési szabályzatot , meg a programleírást , aztán annyi.Egy hónapi nem csináltam semmit , mert az informatikus nem csinálta meg a kódomat , addig nézegettem a számítógépet , meg az iratokat.


Köztisztviselőként inkább jópofizni kell , meg betartani az intézmény belső szabályait ( pl. nem csoportosulunk a folyosón ,nem beszélgetünk nagyon hangosan ,nem nyitjuk ki a főnök hűtőjét,nem isszuk meg a főnöki kávét , nem hagyunk vizet a teaforralóban,nem adunk ki információkat külsősöknek , úgy csinálunk , mintha dolgoznánk ,nem kritizáljuk munkatársnőink új barátját ,nem ütjük le a csajt aki állandóan három pullóvert hord és direkt rád nyitja az ablakot stb... ) , a munka nálunk másodlagos volt.

Ne lássanak rá a monitorodra , ne ülj a légkondi alá,ne ülj huzatba , legyél jóban a titkárnővel , de a legfontosabb , hogy egyénileg ne kezdeményezz soha semmit , mert azt nem szeretik , a gondolkodás az intézményvezető feladata !

Akik fúrnak , azoknak szólj vissza , mert ha nem teszed , csak rád szállnak !

A piaci szférában használható tudást szerezni itt nincsen sok esélyed , de ez a konkrét helytől is függ!

2013. aug. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!