Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért keresnek külföldön...

Miért keresnek külföldön magyar munkavállalót? Érdemes pályázni?

Figyelt kérdés

Mindig azon gondolkodom, hogy bizonyára nagyon rossz a fizetés. Meg lehet ott élni? Vagy csak egy putri albérletre futja?

Amszterdamba keresnek magyar könyvelőt. Fura nekem, hogy miért nem helyivel akarják betölteni.


2013. aug. 8. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Ilyen gondolkodással ne is gyere külföldre!


"Meg lehet ott élni? " - Szerinted? Az átlag ember életszínvonala ég és föld! Nincs kolbászból a kerítés, de tisztességesen meg lehet élni, és nem jelent gondot egy kisebb-nagyobb nyaralás, stb.


"Vagy csak egy putri albérletre futja? " - Uram isten! Tényleg maradj otthon! Ne a mosogatókból indulj ki, akiknek csak szobabérlésre futja, de még ők is messze jobban élnek, mint otthon.


"Fura nekem, hogy miért nem helyivel akarják betölteni."


Lehet neked fura, másnak nem. Nem kötelező külföldre jönni, lehet otthon is 4 évente új megváltót választani és marni egymást.


Mi, addig külföldön "nyomorgunk" a "putri albérletünkben"


Egyébként nem csak a "alja munka" jut a külföldieknek, rengeteg orvos, mérnök, IT-s, ápoló is dolgozik külföldön.

2013. aug. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az építő választ.

Csak miheztartás végett. Itthon saját, kifizetett házban lakunk, van saját kocsink, jut pénz nyaralásra.

De itt két fizetésből élünk.

Szerintem nem teljesen egyértelmű, hogy külföldön keres annyit egy ember, hogy 4 ilyen színvonalon megéljen belőle. Az albérlet mindenhol drága.

Nem elsősorban a pénz miatt érdekel, hanem a tapasztalatszerzés miatt.

És tudom, hogy minden országban válság van, ezért fura nekem, hogy miért külföldit akar.

Normális válaszokat szeretnék.

2013. aug. 9. 16:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel nálunk alacsonyabb a nettó átlagfizetés ezért ugyanazt a munkát olcsóbbal meg tudják csináltatni velünk, mint egy osztrákkal vagy angollal. De azért nem árt résen lenni mert külföldön is vannak átverős ajánlatok.
2013. aug. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogyha mondjuk a jelenlegi itthoni fizetésem 1,5-2-szeresét ígérik, akkor az látszólag huh, milyen jó ajánlat. De ha közben kint meg minden 3-szor annyiba kerül, mint itthon, akkor viszont már rögtön más a helyzet. Mert lakni is ott kell, nem jövök haza.

A határ mellett élőknek a legjobb, akik Ausztriába járnak dolgozni, de nálam más lenne a helyzet.

Na, mindegy, megpályáztam az állást egyébként, meglátjuk keresnek-e egyáltalán.

2013. aug. 10. 14:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Na, pályáztam, de végül nem kerestek meg. Pedig minden feltételnek megfeleltem (diploma, tapasztalat, nyelvtudás.) Nem tudom mit akartak.
2013. aug. 29. 20:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne gondolj bele sokat - volt elegendő olyan jelölt, aki érdekesebb volt nálad. Attól, hogy te is tökéletesen el tudnád végezni a malót, még jelentkezhetett másik 20 is, aki szintén. Interjúzni meg behívják mondjuk a top5-öt.

Amúgy a családdal külföldre dolog kellemetlen mellékhatása, amikor mondjuk a feleség nem tud dolgozni, és gyereknevelő - háztartásvezető szerepbe szorul. Túl ingerszegény környezet, rossz neki, rossz a többieknek is. Az egy fizetéstől függés is kockázat (hiába eleve nagyobb, ha kiesik, nagy az impact), rokonok, barátok távolsaga szintén.


De ott vannak az előnyök cserébe. :)

2013. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amszterdamba magyar könyvelő , - ez egy elég gyanús ajánlat.

Külföldre magyarokat főleg lótifuti munkára keresnek , a jobb munkaköröket ( mérnök,edző,pilóta,informatikus)nehéz megszerezni , kapcsolatok és nyelvtudás kell hozzá.


E-Mailek küldözgetésével amúgy sem sokra mész , fogni kell a telefont és telefonálni , úgy több lesz az információd , nem érdemes olyan állást pályázni , amiről nem tudsz konkrétumot , mert bukta lesz a vége.

2013. aug. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem adtak meg telefonszámot.

A cv-online-on hirdettek, ami azért nem egy kamu oldal.

Kb. 1 hónapja küldtem be, nem hívtak, de látom, hogy megint feltették a hirdetést.

Én arra gondoltam, hogy mivel van biztos több ezer jelöltjük, esetleg behívnak egy tesztírásra, vagy ilyesmi, de semmi.

Gondolom azért vannak olyan feltételek, amelyeket nem lehetett leírni, mert diszkrimináció, de biztos szerepet játszik. Pl életkor, legyen egyedülálló, lehetőleg férfi.

Stb. A 37 évemmel lassan már itthon is öregnek számítok, azt meg biztos kitalálta, hogy vannak azért gyerekeim.

2013. szept. 22. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!