Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi cég hogyan tudja...

Külföldi cég hogyan tudja bejelenteni a magyar munkavállalót? Jól tudom azt, hogy a külföldi cégnek regisztrálva kell lennie magyarországon ahhoz, hogy be tudja jelenteni a magyar munkavállalót? Ha igen ennek mi a folyamata?

Figyelt kérdés

#bejelentés #külföldi cég #magyar munkavállaló
2013. jan. 16. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem mit akarsz kérdezni.


Két lehetőség van.

Van egy magyar cég aminek van külföldön is kirendeltsége, testvérvállalata. Itt nem kell hogy a külföldi cég bejelentsen mert eleve a magyar céghez tartozik. Magyar dolgozóként mész ki külföldre. Továbbra is a magyar cég alkalmazásában vagy, az adó is a magyarokhoz megy. Van ahol csak magyar fizetést kapsz függetlenül hogy otthon vagy kint dolgozol. (csak a szállást és kaját állják) Van ahol megkapod a külföldi béredet is. (szerződéstől függően)

De van olyan hogy a külföldi cégnek semmi köze a magyar céghez. Csak egy külföldi cég aki úgy dönt téged alkalmaz mint dolgozót. Ilyen esetben nem kell hogy regisztrálva legyen Magyarországon mert semmi köze az országhoz. Akkor is bejelentenek, de kint adózol, kint kapsz fizetést. Magyarországon ilyen esetben nincs munkaviszonyod.


Végül is mi a kérdés lényege??

2013. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én sem igazán értem a kérdésed. Külföldi cég, de itt magyarországon dolgoznál, vagy külföldi cég és kint dolgoznál? A férjem külföldi cégnél dolgozott, de úgy,hogy itt magyarországon volt a cégnek leányvállalata. De kint dolgozott,csak itt volt bejelentve magyarországon. Most már ausztriába van bejelentve és kint is dolgozik. A cégnek nem kell regisztrálva lennie.
2013. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!