Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csoportos állásinterjún...

Csoportos állásinterjún hogyan, mivel lehet kiemelkedni a többiek közül?

Figyelt kérdés

Voltam egyen, ahol megkérdezte az interjúztató hogy van-e valakinek tapasztalata, amire mindenki egy mondatban válaszolt (igen, nem, csak hasonló). Utána közölte, hogy igazából ez nem számít, mert tanulható és akinek megy annak tapasztalat nélkül is menni fog. Beszélt utána a cégről, feladatokról. Megkérdezte, hogy van-e kérdése valakinek, akkor igazából együttesen megkérdeztünk mindent amit meglehet a munkával kapcsolatban. Köszönjük, majd értesítjük a második körösöket! És ennyi...


Egy ilyen esetében hogy lehet nyerő az ember?

Mit kell kérdezni, ami bejön a munkáltatónak?



2013. aug. 13. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
A "Van-e kérdés?" rész már nem az állásinterjúd része, ott te interjúvolod meg a munkáltatót/HR-est, hogy mire számíthasz majd, ha felvesznek. Kérdezheted azt is, hogy merre vana mosdó, valószínűleg nem ez alapján fognak megítélni. A csoportos állásinterjún is ugyanaz számít, hogy te ki vagy, mit szeretnél.
2013. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Egyszer voltam csoportos interjún, utána bekerültem a második és harmadik körbe is.

Igazából nehéz megmondani általánosságba, hogy mi a nyerő. Ha adnak feladatot, akkor nyilván annak a megfelelő megoldása nagyon fontos, ott látszik, hogyan dolgozol együtt másokkal, van-e esetleg kis vezetői vénád, értesz-e a dologhoz, ha kell vmi szakmai ismeret... Az sem baj, ha okosat kérdezel, amikor erre lehetőség van, de ne ess túlzásba, nem kell mindenáron kérdezni, lopod vele az időt, esetleg butaságot kérdezel, akkor inkább maradj csendben, hallgass figyelmesen. Én pl a csoportoson nem kérdeztem semmit.

Ha nincs feladat, és nem tesztelik a nyelvtudásodat, akkor megnézték ki szimpi, újra megnézik az önéletrajzot, és majd telefonálnak (vagy nem). Egyébként ez elég gáz, mert ennyi erővel a cv és a fotó elég lehetett volna, nem kellett volna összeugrasztani annyi embert.

Sok sikert!

2013. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem a kérdezés nagyon is az interjú része, ahol voltam ott pedig szerintem kimondottan az döntött, hogy ki mit kérdez vagy hogyan, meg persze a szimpátia, mivel semmi más nem volt, se feladat, se teszt... Csak nem tudom, hogy hogy kellett volna...

2. Köszönöm :)

2013. aug. 13. 12:43
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Én nyertem már el munkát csoportos állásinterjún.


Sokadik (utolsó) kanyar volt nagy multihoz. Egész napos hóka móka 4-6 fős csoportokkal feladatmegoldás.


Kaptunk egy szituációs gyakorlatot, ki volt adva a feladat, hogy XY nagyvállalatnak dolgozunk, az új termék próbagyártása során kiderült, hogy nem igazán jó (az állaga). 25 perc alatt vázoljunk lehetséges megoldásokat a vezetőség felé a probléma megoldására.


Meg természetesen kaptunk egy olyan 15 oldalas dokumentációt, ami tele volt nyers adattal (90%-a a feladat szempontjából teljesen irreleváns volt).


A másik 3 jelölt, akik velem voltak össze vissza számolgattak mindent, ami nem lett volna a feladat, találgattak, hogy vajon mi törvényi előírás és mi nem és ez által totális baromságokkal álltak elő, illetve olyan dolgokra cseszték el az időt, ami nem volta feladat része.


Én a 25 perc alatt kb. 3x szólaltam meg. 2x rászóltam az alkalmi "munkatársaimra", hogy tartsák szem előtt, hogy mi a feladat! Nem megvalósíthatósági tanulmányt kell készíteni, hanem brainstormingolni kell ötleteket, aztán majd a döntéshozók és a munkatársaik kitalálják mi a helyes. Majd mikor 2x sem fogták ezt fel simán felírtam az 5-6 lehetséges ötletemet egy a szobában lévő táblára és megkérdeztem, hogy a többiek mit tennének hozzá... Meg se tudtak mukkanni.


Engem felvettek. Őket nem tudom, de tippre biztos nem.

2013. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csoportoson még nem voltam, szerencsére. De a kérdezés igenis fontos.

Persze csak akkor kérdezz, ha van is értelmes kérdésed, minden áron ne.

Én kezdő koromban nem nagyon tudtam mit kérdezni, most már igen.

Szerintem a mostani állásomnál eléggé számított, hogy kérdeztem, mert látták, hogy van fogalmam, hogy mit is kell majd csinálni, nem csak bólogattam kukán, amikor ők előadták a feladatkört.

2013. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megfejtem akkor, mi a nyerő:


1. Azt nézik, mennyire illeszkedsz jól adott pozícióba, ez eddig nem varázslat.

2. Ezt kb úgy igyekeznek megítélni, hogy megfigyelik, a viselkedésed = hozzáállásod és szakértelmed mennyire passzol a melóhoz:

- el tudod-e végezni azokat a tipikus feladatokat, amik a munkával járnak

- el akarod-e végezni, motivált vagy-e megcsinálni a feladatokat

- beilleszkedsz-e a környezetbe, amibe a munkakörben majd be akarnak ültetni


3. Ebből következően a jó kérdések segítenek neked megérteni, valójában milyen lenne náluk dolgozni, és alkalmat ad neked arra, hogy pozitívan reflektálj a kapott válaszra (vagy ha kiderül a válaszból, hogy ciki a cég, akkor megússz egy felesleges kört és pl. fel se mondj miattuk a régi állásodban)

- milyen feladatok vannak tipikusan, kikkel kell a legszorosabban együttműködni,

- mi a következő nagyobb cél, aminek az eléresén dolgoznak

- kik függnek a munkádtól a leginkább

- milyen készségek ill. értékek kulcsfontosságúak a munka ideális ellátásához

- milyen módszertant használnak xy dologra (pl. melyik projektmódszertan, fejlesztési módszertan) ...ha alkalmazható az adott témára

- milyen légkörben folyik a munka, hogyan és milyen gyorsan tudsz információhoz jutni, ha a munkád elvégzéséhez szükség van rá


4. Az csak fél pont, ha jó kérdést tettél fel, a válaszra adott reflekció teszi teljessé, pl.

- 'hű, nagyon szép feladat/kihívás'

- pontosító kérdés, pl 'akkor ez egyfajta közvetítő szerep a tervezés és a megvalósítás között?' Vagy 'most hogy látjátok, mennyi időbe telik majd ezt a célt elérni?'

- 'hatékony megközelítés, sokat dolgoztam én is így' (= plusz pont, mert kiderült, értesz is ahhoz, tudod, hogy kell)

- 'ez tényleg összetett, de van pár sarokpont, ami sokat segít a megvalósításában' - ha szerencséd van, visszakérdez, hogy szerinted mik ezek, és bizonyíthasz tovább (de nagy égés nem mondani semmi értelmeset, ha már te vetetted fel)

+fontos, hogy csillog a jelölt szeme, figyeli a választ, itt-ott elismerően bólinthat is (pl. ha valamit brutális profin csinálnak, amire joggal büszkék lehetnek), netán észlelhető örömmel felismeri az alkalmazott módszertant... vagyis láthatóan tényleg tetszik neki, nem csak mondja

2013. aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!