Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy talaljam meg az alommunkam?

Hogy talaljam meg az alommunkam?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok jelenleg kulfoldon vagyok pincertanulo egy 4csillagos szallodaban.(kituno nemet nyelvtudasomnak hala).ez az elso munkahelyem eletembe.nem rossz de minden nap belegondolok abba hogy en ezt semmikepp se akarom egesz eletem vegeig csinalni.nekem nem ez az alommunkam...es sajnos nem is tudom mi lenne az...ti hogy talaltatokmeg az alommunkatokat?es en hogy talalhatnam meg?
2013. aug. 14. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Álommunka nem létezik, senki nem találta meg. Van, amit jobban elviselsz, mint mást, de az évek elteltével úgyis megunod az egészet. Apró igényeid lehetnek, hogy fizikai vagy szellemi munkát végeznél, szabad levegőn vagy irodában, hasznosat vagy pénzkeresőset, back office vagy hírneveset, de igazából mindet utálni fogod.
2013. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első,attól még,hogy te nem találtad meg,vagy lusta voltál elérni a céljaidat,attól még igenis létezik olyan munka,amit az ember imád,és szívvel-lélekkel csinál.


Én így érzek,és amíg más a hétvégét várja,én a hétfőket,mert imádom azt,amit csinálok.

2013. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kettes, nagyon érdekelne, hogy mit csinálsz.


"te nem találtad meg,vagy lusta voltál elérni a céljaidat"


1. Megtetszett egy szakma, megtanultam, diplomát szereztem. De mire elhelyezkedtem volna vele, már meg is utáltam.

2. Egy másik területen kezdtem el dolgozni. Jól fizetett, klassz irodai munka, 2 évig imádtam. Csináltam hozzá való OKJ-t is. Aztán meguntam, hogy ennyire kevés a szabadidőm.

3. Egy 3. szakmát tanultam, másfél évembe telt és rengeteg pénzbe. De végigcsináltam, mindent kiváló eredménnyel, viszont az álláskeresési periódusban megutáltam. Szörnyű, hogy itt csak az ismerős ismerőse érvényesül, rossz a közösség, és maga a munkának is rengeteg a hátránya.

4. Újra irodába mentem, viszont egészen más területre. Rohadtul untam, 1 évig húztam.

5. Ismét váltottam, egy gyerekkori álmomra, levelezőn tanulom főiskolán, de már át is vettek erre az új területre dolgozni. Jó pénz, jó körülmények.. de kezdem egyre jobban unni. Sokkal szórakoztatóbbnak tűnt gyerekkoromban..


5 különböző szakma, java részéhez külön papír (diploma vagy OKJ), ne mondd nekem, hogy lusta vagyok.

2013. aug. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A #2. hozzászólással értek egyet annyiban, hogy az álommunka kitanulható és megtalálható, ha elég kitartó vagy.


Informatikusként dolgozom, mindig is erre vágytam és reméltem, hogy egyszer majd itthonról fogok tudni dolgozni. 8 év telt el azóta, hogy pályakezdő voltam és ma már heti 3-4 munkanapot itthonról viszek. TÉNYLEG álommunka.


Közhelynek hangzik, de higgy az álmaidban és ne félj őket megvalósítani :)

2013. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém van magammal, mert minden munkában megtalálom a szépséget, akár számítógép, akár kőműves mellett van az. Voltam már parkgondozó, pincemunkás, rovarirtó, informatilus, minőségellenőr, stb. Mindet szerettem. Most is örülnék, ha dolgozhatnék, de otthon 50 fölött a kutyának se kellek, így külföldre kényszerültem.
2013. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!