Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Joga van a főnöknek ezért...

Joga van a főnöknek ezért levonni a bérünkből?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen szinte minden nap túlórázni kell, mert a főnökasszonyom bele betegedne ha időben 8 óra után hazamehetnénk. Egy az hogy nem fizetik, a másik hogy lecsúsztatni sem lehet. Egész héten bent voltunk 5-6ig, (6.30-15.00ig szól a munkaidő) ma eljöttünk időben, aztán őrjöngve felhívott hogy ő ezt nem engedte meg, és hogy le fog vonni a bérünkből... elmondom nekem egyedül nincs mozgó bérem, szóval azt lesheti... normális az ilyen?

Egyébként kereskedelmi ügyintézők vagyunk.


24l


2013. aug. 16. 19:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%

De mielőtt lelépnél, kérd a túlórákat, ha nem fizetik ki, akkor fordulj a megfelelő helyre :)


Az ég szakadna rá az ilyen önző, másokat munkagépnek néző emberekre.

2013. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%

Nincs joga fizetés nélkül túlóráztatni, nincs joga munkaidő után benntartani, nincs joga alaptalanul bért levonni, hisz nem a 8 órás munkaidőben mentél el.


Joga van viszont kirúgni bármilyen értelmes indok nélkül.

Szóval ha pótolható vagy és maradni akarsz, akkor egy ilyen hülye főnökkel szemben tűrni kell.

Vagy megmondod neki és vagy kirak, vagy nem - ha nem, akkor vagy még szemetebb lesz, vagy talán javul a helyzet.

2013. aug. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%
Te nem vagy normális és amíg ilyen birka emberek élnek mind te addig csak rosszabb lesz a helyzet úgyhogy ideje lenne kicsit elgondolkodni
2013. aug. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

Tényleg a köcsög főnökök mindig is ki fogják zsákmányolni a birkákat, csak sajnos olyan kevés a munkalehetőség, hogy az emberek "megbirkulnak" azért a kevés pénzért is, mert a megalázás és a kevés pénz jobb, mint az éhenhalás. Meg aztán mindig vannak, akik szerint a végén még Te leszel a sz..r ember, hogy biztos rosszul dolgoztál, amiért kirúgtak.

Ha valaki kiáll magáért az rövid úton munkanélküli lesz, a helyére pedig több 100-an jelentkeznek, akik boldogan túlóráznak minimálbérért. Amíg ilyenek vannak, köcsög főnökök is lesznek.

Azt pedig egy adósságokban úszó, kilakoltatás szélén álló, évek óta munkanélküli anyának mondhatod, hogy álljon ki magáért, legyen önérzete és ne 12 órázzon 4 órára bejelentve nevetséges pénzért. Neki az a kis pénz is kelleni fog.

2013. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
65%

Én felpontoztam az utolsókat, mert valóban így van, hogy a sok köcsög főnök kihasználja azokat az alkalmazottakat, akik örülnek, hogy van munkájuk, és még a nyilvánvalóan törvényt sértő helyzetekben sem lépnek fel.


Én önállóan dolgozom, szerencsére, de voltam ilyen helyzetben, és igen, a bíróságon végződött a dolog, és nyertünk!!!!!!


Viszont azóta inkább magamnak dolgozom. Programozó vagyok, megtehetem. Valamilyen munka mindig van, ha csak nem kistérségben élsz. EZek az embernek nehezen nevezhető férgek, meg s.arnak mindenre, és kihasználjál az embereket, mert tudják, hogy meg kell élniük, és nem mernek kiállni az igazukért.

2013. aug. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!