Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Végkielégítés mikor jár? Az...

Végkielégítés mikor jár? Az esetemben számíthatok rá?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta nekem,hogy a ténylegesen munkával töltött időre jár,én viszont úgy tudtam,hogy a munkaviszony ideje számít. Én pár éve itthon vagyok gyed-en,de 7,5 éve van munkaviszonyom,a céget ahol dolgoztam felszámolják.

2013. aug. 20. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Felszámolás alatt álló cégtől úgysem látsz egy forintot sem, ergo majdnem mindegy.
2013. aug. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs,ha szeretném tudni!!!! Ha nem jár,nem reménykedem,ha jár,akkor a remény hal meg utoljára! :-)
2013. aug. 20. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:
2 havi végkielégítés jár(na) neked, ha be tudod hajtani.
2013. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!! :-)
2013. aug. 20. 17:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy a munkaviszony ideje számít, tehát járna. Viszont én se látok sok esélyt rá, hogy kapnak valamit is a dolgozók, mert ilyenkor a NAV és egyéb tartozások egyenlítésével szokták kezdeni a sor végén vannak a dolgozók sajnos
2013. aug. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem sokan vagyunk,de így sem látok rá sok esélyt,de nem baj,mert ha mégis máshogy lenne,akkor legalább tudnám,hogy mi az a pénz,amit kapok :-) Mint írtam,a remény hal meg utoljára :-)
2013. aug. 22. 11:28
 7/7 anonim ***** válasza:

A gond a végkielégítés + csődeljárással az, hogy a rendes dolgozók munkabére és a NAV tartozások megelőzik a végkielégítést kifizetés ügyileg.


Egy csődbement cég (pláne, ha nem teljesen hülye a tulajdonosa) pedig kb. 0 tőkével és tulajdonnal rendelkezik, még az is ritka, hogy a béreket és a NAV tartozást sikerül behajtani rajtuk, nem, hogy a végkielégítéseket.

2013. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!