Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 közvetitőn keresztül leltem...

1 közvetitőn keresztül leltem munkat Bécsben, szallag munkara, de a közvetito szerint először le kell foglalnom a szallast, h legyen lakcimem, de előre ki kell fizetni 250 euror per fő a lakásért 1 honapra, ami banki átutalason megy. Ez biztonsagos?

Figyelt kérdés
Mennyire biztonsagos ez, h előre kifizetem a szallast, és ugy indulok el, meglehet bizni egy közvetitoben? Állitolag 2 hetente fizetnek. De mennyi az esély arra, h átverés az egész?
2013. aug. 21. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Óriási nagy KAMU! Hányszor meg lett mondva, hogy nem fizetünk SEMMILYEN jogcímen sem!
2013. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
20%
Hát jóhogy előre fizetsz a szállásért legelöször.
2013. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
20%
Első, Te brutálisan nagyon hülye vagy. Gondolom valami kis tanyasi faluban élsz, és a Retekklubból tájékozódsz a világról. De, ez kurrrrvára így megy hogy elöször előre kell fizetned a szállásért ha külföldi munkát vállalsz. Nekem akarod megmagyarázni hogy máshogy van pubi, amikor 15 éve kint dolgozom? :)
2013. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Hát jóhogy előre fizetsz a szállásért legelöször."


Igen, de nem így! Ha már kinn van, látta a szállást, megkapta a szerződést és a kulcsokat, akkor fizet, de nem előre a semmire!

2013. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%

-.-


Még egyszer nem írom le. A közvetítő nem fogja a két szép szemedért a lakást lefoglalni egy hónapra.

2013. aug. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Első, Te brutálisan nagyon hülye vagy. Gondolom valami kis tanyasi faluban élsz, és a Retekklubból tájékozódsz a világról. De, ez kurrrrvára így megy hogy elöször előre kell fizetned a szállásért ha külföldi munkát vállalsz. Nekem akarod megmagyarázni hogy máshogy van pubi, amikor 15 éve kint dolgozom? :)"


Te mekkora gyökért vagy! 6 éve élek Angliában, tudom miről beszélek! Előre soha nem fizetünk senkinek, semmiért! Ha itt van, megírták a hivatalos szerződést, megkapta a lakás kulcsait, akkor majd lehet fizetni! De csak így puszira, így nem!

2013. aug. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Jó, látom felesleges bármit is mondanom neked van EGY azaz EGY tapasztalatod, és szerinted így működik minden expat és közvetítő cég. Nagyon sok cég azért kéri előre a pénzt mert "néhány nagyon tisztességes magyarembör" baszik kimenni, mert épp meggondolja magát ( RENGETEG ilyen van ) és így biztosítsa be magát hogy ne maradjon esetleg hoppon a foglalással.
2013. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok cég azért kéri előre a pénzt mert "néhány nagyon tisztességes magyarembör" baszik kimenni, mert épp meggondolja magát ( RENGETEG ilyen van ) és így biztosítsa be magát hogy ne maradjon esetleg hoppon a foglalással."


Igen, ilyen is van. Azonban sokkal több olyan van, mikor a közvetítő valamilyen jogcímen pénzt kér, aztán a szegény dolgozni akaró kijön, és se munka, se lakás, se semmi, a közvetítő pedig elérhetetlen. Hány és hány ember van a neten, aki megjárta a közvetítőkkel már? Rengeteg! Itt egy jó cikk:


[link]


Abban az esetben lehet fizetni a cégnek, ha már kezedben a hivatalos munkaszerződés. Akkor lehet utalni lakásra vagy bármire! Egyébként nem!

2013. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!