Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát válasszak?

Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés
Szeretnék minél többet látni a világból, utazgatni, felfedezni új dolgokat. Milyen szakmákkal lehetséges ez? Eddig többek között ezeken gondolkodtam: geológus, geofizikus, csillagász. Tapasztalatok sokat segítenének. Köszönöm 17/L

2013. aug. 21. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ébredj fel. Ezzel a végzettséggel szinte lehetetlen elhelyezkedni.
2013. aug. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem fogok olyan szakmát választani, amit utálnék csinálni, mert tönkretenné az életemet. Inkább keresek kevesebbet, mint hogy minden nap utálattal menjek dolgozni. Másoknak is sikerül, miért pont nekem ne sikerülne? Mondhatja akárki, hogy naiv vagyok, és hogy ez nem így működik, de tisztában vagyok vele, hogy mit próbálok elérni és hogy ehhez mennyi munkára lesz szükségem. Környezetemben sokan vannak, akik bátorítanak, de látom rajtuk,, hogy szinte hülyének néznek, amiért megpróbálom megvalósítani az álmaimat. Mindegy, eltértem a tárgytól. A lényeg: csak olyan írjon, aki képes normális válaszokat és tanácsokat adni. Köszönöm! :)
2013. aug. 22. 09:54
 3/5 anonim válasza:
100%

Hát nálunk (ELTE) van földtudományi szak, ahol ezen 3 szakirány közül mindre tudsz szakosodni az első év végén. A geofizikus és a csillagász 90%-ban csak matekból és fizikából áll, elég kemény. No nem a mintha a geológus szak könnyebb lenne, nekünk is van fizika, matek, kémia és minimális biológia (őslénytan) is. Itt legkeményebb órák a kőzettan, geokémia és társai. De ez csak az egyetem.

Hogy mi lesz utána, na az jó kérdés. Ezek közül a geológusnak a legkönnyebb elhelyezkednie (és ez nem azért mondom mert én is az vagyok), az biztos. Itthon is találhatsz munkát, de külföldön több a lehetőség. Egyetemen nagy előnyt jelent ha már elkezdesz azzal foglalkozni amit téged érdekel, és mondjuk abból TDK-zol, írod a szakdogádat. A későbbiekben hasznos lehet, hiszen a munkáltatónál jó pont ha már tudod is hogy mi van ott ahol dolgozni akarsz.

Tudnék erről még mesélni sokat, ha érdekel írj rám priviben.

2013. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
ha törit fejezel, régész leszel, azzal is körbeutazhatod a világot... de azért meg kell jegyezzem, hogy a felsorolt szakok (beleértve a régészetet) közül egyik sem olyan izgalmas és érdekes mint ahogy hangzik. Legnagyobb részben csak adatok összehasonlitása/elemzése kevés izgalmas terepmunkával. Ha például specializálodsz később a gleccserekre vagy vulkánokra vagy régészetből például egyiptom illetve ázsia történetét kutatnád, az sokkal érdekesebb mint random helyeken földmintát elemezni...csak egy tanács :)
2013. aug. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Gujci: Tudod mit csinál egy geológus? Sztem nem :)
2013. aug. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!