Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát válasszak?

Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, érettségim van, sajnos egészségügyi okokból eddig itthon ültem.

Hamar kifáradok fizikai terhelés alatt, és ekcémás a kezem: rengeteg szakma kilőve, hiszen nem megyek át az alkalmasságin.


Most lenne lehetőségem felnőttképzésen résztvenni, de nem tudom hogy milyen pályára lennék alkalmas, amivel el is lehet helyezkedni (és ez lenne a fő szempont)...


Ti mit tudnátok ajánlani?


2013. jan. 16. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Van valami támpont, hogy mikből lehet választani? A felnőttképzésen belül milyen szakmák vannak? Biztos van egy lista, vagy valami.
2013. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

letöröm kicsit az inspirációdat ha nem haragszol. papír kevés. főleg az okj. lehet felnőttképzésre járni, de akkor olyanra ami érdekel is és tanulsz hozzá magadtól is. csak a papírtól várni majd a munkát. az bukta lészen.


amúgy tleg kérdés, hogy miből lehet választani. Milyen egészségügyi gondjaid vannak ami miatt nem tudsz dolgozni?


Én barátnőmnek szar a háta, allergiás, mégis tolja a postán. a sok koszos levélre cérnakesztyűt használ. Emelgetnie kell ládákat is a levelekkel. Igaz utálja és keresgél, hátha lesz más, de nem keres kifogásokat. Szerintem nálad ennek nagy szerepe van.


az ekcéma meg a hamar kifáradás még nem jelenti, hogy nem kapsz állást.

2013. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elég vicces, mert én is a postán dolgoztam még anno diákként, és élveztem is. Viszont mint kiderült aprócska csípőficamom van, amit kihozott a cipekedés: súlytól beáll a csípőm, mozdulni nem bírok fél óráig.

Az egészségügyi gondjaim: allergiák. De mindenre. A fémpénztől már könyékig lehámlik a bőröm, így már üzemorvosi papírom van róla hogy alkalmatlan vagyok minden munkára, ahol minimális fémmel kell dolgozni (pl. pénztáros). Takarítani is csak latexmentes kesztyűben tudok itthon, mert a latexre is allergiás vagyok ám.

Emellett ételallergiám is van, de az munka szempontjából mellékes :D

Az ekcéma azért fontos mert a legtöbb munkánál kiemelt hogy nem lehetnek bőrproblémáim, az pedig elég feltűnő hogy hámlik csuklóig a kezem és ráncosabb mint nagyanyámé...


Egyébiránt bármilyen munkát szívesen elvégeznék, keresek is de papír, gyakorlat híján nem kapok, és feltételezhetően a kinézetem is zavarja az interjúztatókat (nem csak a kezemen van ám ekcéma hanem a testemen, arcomon is, csak ott nincs akkora jelentősége).


Bármit szívesen tanulok, szívesen elvégzek, csak mi az, amire van kereslet? Pl. állítólag a könyvelői hiányszakma, de én elég ritkán találok ilyen jellegű álláshirdetést.


Felnőttképzések főleg ezek vannak: [link]

2013. jan. 16. 13:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Latexmentes kesznyűben nem tudsz pénzzel foglalkozni?

Ha igen, akkor bolti pénztáros, valutapénztáros.


Virágra allergiás vagy?

Ha nem, akkor virágkereskedő, virágkötő.


Szintén minden -ügyintézőre, vagy -szervezőre végződő szakma.

Van valami támpontod egyáltalán, hogy mit akarsz csinálni mégis?

2013. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

barátnőm is allergiás. szed rá gyógyszert, plusz asztmás.


szellemi munkánál olyat válassz max ami tleg érdekel. CSAK a papír nem fog érni semmit, hidd el.


Amúgy a szakmunka a nyerő mostanság. bár nőként nehezebb, mert nyilván villanyszerelőnek nem fogsz tanulni, főleg mert azért az fizikai meló.


könyvelés az száraz elmélet, számolás főleg és egy csomó szar meg szabály észben tartása.

2013. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy kineziológushoz (vagy bárhová) és szabadulj meg az allergiádtól, addig sajnos egy roncs leszel.
2013. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Számítógépes, telefonos munka? Pl. telefonos ügyfélszolgálatosnak, behajtónak, rendelésfelvelőnek, call centerbe stb. biztos felvennének, a telefonon át pedig nem látszik semmi és nem kell fogdosni semmit.

Vagy számítógépes meló, adatbevitel, könyvelés, stb., ahol csak a papírral és a billentyűzettel találkozol.

2013. jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legfontosabb az lenne, hogy próbáld megtalálni a betegséged LELKI okait..


A tanulással kapcsolatosan pedig, válassz olyan szakmát, amit szívesen csinálsz. Van valamihez különleges tehetséged?


Ha például könnyen lyukat beszélsz mások hasába, menj értékesítőnek. Ha vonzódsz a számítógépekhez, tanulj informatikát stb.

2013. jan. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!