Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok egy 30 éves...

Mit gondoltok egy 30 éves nőről, aki pályátmódosítva, óvónői dajka tanfolyamot végez és ezzel a szakmával szeretne elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Diplomás ember vagyok, de nagyon nem találom a helyem a szakmában, a gyerekeket imádom, jól megértetem magam velük, ezért gondoltam erre a szakmára. Azt olvasom a tanfolyam leírásánál, a kiknek ajánljuk résznél, hogy azoknak a fiatal pályakezdőknek... Tényleg nekik való? 30 évesen van esélyem ezzel a tanfolyammal elhelyezkedni, egyáltalán keresettek az óvodai dajkák?
2013. aug. 25. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, jobb későn, mint soha. Még ha nem is emelik tovább a nyugdíjkorhatárt, 35 évet még mindenképp dolgoznod kell. Nagyon nem mindegy, hogy olyat csinálsz ennyi éven keresztül, amit szeretsz, vagy csak kínszenvedés a munka, aminek az egyetlen célja a havi fizetés.
2013. aug. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Hat azzal legyél tisztában, hogy a dajka e legtöbb oviban inkább mindenes takarítónő, nem a gyerekekkel foglalkozik. Ovono inkább, vagy csecsemo gondozó kisgyermek nevelő.
2013. aug. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Tanulni sose késő és, amit megtanultál már nem vehetik el tőled.


Az egy dolog, hogy diplomásként nem tudsz elhelyezkedni dipivel sem szégyen továbbmenni okj-sra. Rajtad kívül lesznek még ott ilyenek.


Munkanélküliként elég gyakran találkozok dajka hirdetésekkel.


Sajnos a tapasztalatot legnagyobb részt minden szakmában kérik de ezen az alapon akkor senki sem menne tanfolyamokra továbbtanulni.


Én 36 évesen tettem le kitűnőre egy okj-s ügyintéző titkári tanfolyamot. Nem kellek mert nincs gyakorlatom és irodákba már nem kellenek negyvenhez közeli nők csak húszon éves csitrik de akkor is régi vágyam volt és akkor is megtanultam volna.


A dajkáknál nem ilyen kukacosak a kort illetően.

Egyetlen dolog van, ami miatt meggondolnám és az a fizetés. Az tényleg egy nulla még diplomával is mert javarészt állami helyekre tudnál elhelyezkedni, magánovikba bölcsikbe nehéz bejutni.

Esetleg baby sitternek jobb pénzért el lehet menni.

2013. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom sosem késő tanulni, de nem biztos, hogy ez z a szakma. Nézz be a helyi oviba, mi a helyzet dajka fronton. Akik bekerülnek nem nagyon szokták otthagyni a munkájukat, tehát az ovikba kihalásos alapon lehet bejutni. Hacsak nincs nyugdíjas korú, vagy nincs esély új ovi nyitására, majdnem esélytelen.

Másrészt a dajka feladata nagyrészt takarítás, étel kiosztása. Gyerekek közelbe alig jut.

Gondold át, ha tényleg kedved van hozzá, akkor inkább az óvónőin gondolkodj, vagy gyermekgondozó, őket a bölcsiben foglalkoztatják.

2013. aug. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Gyermekgondozóival könnyebb elhelyezkedni azt mondod, kedves utolsó hozzászóló? Végülis nekem mindegy melyik, imádom a gyerekeket és mindegy nekem, hogy egészen picikkel vagy picit nagyobbakkal foglalkoznék. Akkor már a kettő közül azt választanám, amelyikkel könnyebb elhelyezkedni.


Tudom, hogy keveset lehet vele keresni, de eddig csak a pénzt hajtottam, most viszont már szeretném azt csinálni, amihez igazán van kedvem. Nem akarok többé gyomorgörccsel bemenni dolgozni.

2013. aug. 25. 19:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha gyerekekkel akarsz foglalkozni, akkor jobban jársz a kisgyermekgondozoval. A dajkaknak legtöbbször a takarítás jut, gyerekkel keveset van, arra ott a ovono.
2013. aug. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hasonló pboblémám van,bár más területen.Biológus diplomám van,de nem találok vele állást,most azon gondolkodom,hogy elvégzek egy gyógyszertári szakasszisztensi tanfolyamot,mert szivesen dolgoznék gyógyszertárba(basszus gyógyszerésznek kellett volna menni inkább).Csakhát sokba kerül,és nem tudom ezzel így lesz-e munkám:(

Ja én is 29 éves vagyok...

2013. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

igen, el lehet könnyen helyezkedni dajkaként, dadus néniként, bölcsiben és oviban is. Ez a jó hír.

A rossz: minimálbért (64) fogsz kapni, 30 év tapasztalat után sem többet, mint 80 nettót, tudom, mert a szomszédasszonyom épp ezt csinálja. A másik rossz: Óvónő függő, h gyomorgörccsel mész-e be vagy sem. A gyerekek lehet, aranyosak, de bent is megy egymás furkodása, kipletykálása.

2013. aug. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki gyógyszertári assz. akar lenni: igen, el tudsz majd vele helyezkedni, de itt is érvényes, h kb. nettó 80 (Bp-en)a fizu és naponta akár 10-12 órát is állva kell töltened ingerült, beteg, rádprüsszögő emberek között.
2013. aug. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!