Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvodai dajka munka, mit kell...

Óvodai dajka munka, mit kell általában pontosan csinálni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az étkezések megoldásában kell segíteni, mosogatás, takarítás is az ő dolguk. De ezen felül? Konkrétan kell a gyerekekre vigyázni, felügyelni őket?

Diplomás vagyok, de lenne esélyem gyesről egy óvodába dajkaként elhelyezkedni, mint dajka. Sajnos a régi munkahelyemre, irodai munkára nem vesznek vissza, mert megszűnt a cég. Nagyon kéne a fizetés, és már a munka is hiányzik, de egyik barátnőm azt monda, ez egy diplomásnak megalázó, mert mindenki cselédje leszek, és ha kiderül hogy van diplomám, még direkt szívatni fognak. Mondjuk neki nincs gyereke, nekem van, nekem az a fix 70 körüli összeg is jó lenne, és örülök, hogy a gyerekre azt mondták nem akadály...Ez ritka manapság úgy érzem.


2013. júl. 29. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ma már semmi munka nem megalázó, ha az ember dolgozni akar és nincs más megoldás. Próbáld meg a dajkaságot és majd a próbaidő alatt eldöntheted, hogy abban az óvodában a követelmények, elvárások megfelelnek-e neked?
2013. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Étkezésnél segíteni: Teríteni, ételt előkészíteni, gyümölcsöt felszeletelni.

Takarítás: ez helyenként változó, nálunk be van osztva, hogy ki mit csinál, van, aki felmos, van, aki a csapokat, tükröket törli le...stb.

Van olyan ovi, ahol a dajkát alig látni a csoportban, máshol sok időt tölt bent, játszik a gyerekekkel, ha foglalkozás van, akkor besegít, például az eszközöket osztja szét, majd összepakol, lemossa az asztalokat, ha például festettek aznap, kihegyezi a ceruzákat.

A mosdóban segít a gyerekeknek, kitörölni a popsit, ha esetleg bepisil/bekakil/hányt valaki, akkor azt eltakarítja, átöltözteti a gyerkőcöt, ha valami kiborul, akkor feltörli.

Én több emberrel beszélgettem, óvodánként változó, hogy hogyan vannak megbecsülve a dajkák, szerintem tiszteletre méltó, amit csinálnak, mert nagy segítség az óvónőnek, hogy elő vannak készítve a dolgok, majd utána rend lesz a csoportban, nehéz lenne 20 gyerek mellett ezt kivitelezni.

2013. aug. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ugyanazt amit otthon,csak az oviban nem te főzöl.Viszont takarítanod kell a csoportod termét és a hozzá tartozó mosdót is.
2013. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!