Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogos volt, h szombaton...

Jogos volt, h szombaton bedolgoztatták velem a hétfőt úgy, h akkor én táppénzen voltam?

Figyelt kérdés
A múlthét előtti héttől, azaz 15töl 22ig betegszabadságon voltam, tehát a 20 előtti hétfőn is táppénzen voltam. Jogos volt h múlt szombaton be kellett dolgoznom azt a hétfőt?

2013. aug. 26. 06:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%

Szombaton beteg voltál, vagy nem?

Anyagi hátrány ért emiatt, vagy nem?

2013. aug. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
"bedolgoztatták"????
2013. aug. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1. nem haltam bele, de ha nem jogos akkor miért dolgoztam?

#2. Igen, a főnöktől kérdeztem, azt mondta jöjjek szombaton is. Csak nem értem, hha én egy hétig betegen voltam akkor mit kellett bedolgoznom? ezzel az erővel az egész hetet dolgozhatnám 7 szombaton át...

2013. aug. 26. 07:26
 4/11 anonim ***** válasza:

A betegszabadság nem táppénz, más szabályok vonatkoznak rá.

A betegszabadságot a munkáltató fizeti a keresőképtelenség első 15 munkanapján.

A munkanap áthelyezés miatt 19. hétfő szombati munkarend volt, azt a munkanapot helyezték át 24. szombatra.

Nem a munkáltató dolgoztatta be veled azt a napot, hanem tartotta magát az államilag meghatározott munkanap áthelyezéshez; jogosan járt el.

2013. aug. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Könyörgöm!!! Nem BEdolgoztatják, hanem LEdolgoztatják. Tanuljunk már meg magyarul beszélni...


Az, ha bedolgozom magam valahova, teljesen mást jelent.


Amúgy meg jogos volt, igen, a LEdolgozandó napokat, vagyis a napcseréket, központilag állapítják meg, és magánügyed, hogy a LEdolgozandó napon épp beteg voltál, ettől még a LEdolgozós napon ugyanúgy be kell menned, ha arra a konkrét napra nincs semmi "igazolásod" (vagyis táppénz aznapra - ugyanúgy ki kéne írnia az orvosnak!! -, szabadság, stb.)

2013. aug. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
LEdolgoztatjàk. és szombat volt a munkanap hétfő helyett. tehát jogos volt.
2013. aug. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, jogos volt mivel most a szombat munkanapnak számított. Az teljesen mindegy, hogy azon a napon amit helyettesített nem tudtál volna dolgozni.
2013. aug. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jó, ne akadjunk már fel azon h be- vagy ledolgozom. falun bedolg.nak mondják.

Táppénzen voltam, nem betegszabin, fiatal vagyok nem értek még ehhez.

Oké, akkor jogos volt, ennyi. Köszönöm!

2013. aug. 26. 09:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez nem fenn akadas, hogy LEdologzod, vagy BEdolgozod hanem pontatlan beszed vagyis iras ami esetben total mast jelent... Ugyan ugy mint a tappenz illetve a betegszabadsag... Ezert van az sajnos, hogy a magyar ember osszevissza beszel mert nem tudja, hogy bizonyos szavaknak mik a jelentese.
2013. aug. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ez az, hogy nem félreírtad, hanem helytelenül beszélsz. Először nem is értettem, mit akarsz, úgy kellett kikövetkeztetni.
2013. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!