Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha táppénzen vagyok és így...

Ha táppénzen vagyok és így felmondok akkor vissza kell még mennem dolgozni? Azért kerültem táppénzre mert teljesen kikészültem a munkahelyemen és már mikor meglátom, hogy ők hívnak megint rosszul leszek.

Figyelt kérdés

2013. máj. 15. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:

a szerződésedben bizonyára szerepel felmondási idő

ennek felét a munkáltató kérheti ledolgozni, és igen, ebben az esetben vissza kell menned még

2013. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
1-s jól írta. Ha rendes felmondással szünteted meg a munkaviszont, akkor a felmondási idő letöltésére kötelezhet a munkáltató. A felétől pedig eltekinthet. Ha nem veszed fel velük a kontaktot, akkor bírósághoz is fordulhatnak. A táppénzes papírod egyébként is be kell vinned, hogy számfejteni tudjanak és a kilépő papírokat is bent kell aláírnod.
2013. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Még egy kérdés az orvosom felvehet táppénzre a felmondási időre? Mivel még mindig nem vagyok jól és csak a kórházból engedtek ki.

2013. máj. 15. 15:15
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Természetesen igen! Ha valaki beteg, akkor nincs olyan hogy kötelezhetik arra hogy úgy is dolgozzon! (hivatalosan)
2013. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pénteken lesz a nagy nap, hogy felmondok remélem túlélem :)
2013. máj. 15. 20:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem teljesen pontos, amit írtak az előttem válaszolók.


Ha a dolgozó mond fel, akkor 30 nap a felmondási idő. Nem több!

Dolgozói felmondás esetén nincs olyan, hogy a munkáltató a felmondási idő felére köteles a munkavégzés alól felmenteni. Ha Ő igényli, akkor az egészet munkával kell töltened. Természetesen ez alól kivétel, ha éppen a felmondási időd alatt keresőképtelen vagy. Ebben az esetben sem hosszabbodik meg a felmondási időd a keresőképtelenség idejével.

2013. máj. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még hozzátenném, hogy a felmondási idő akkor lehet hosszabb 30 napnál, ha a szerződésben ebben állapodtatok meg, vagy van a cégnél kollektív szerződés, amely hosszabb felmondási időt köt ki.
2013. máj. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sőt, még egy fontos dolog!

Táppénzre addig vagy jogosult, amíg tart a munkaviszonyod. Amint megszűnik, táppénzt sem fogsz kapni a következő naptól. Passzív jogú táppénz már nincs!

2013. máj. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ez nagy részletes és hasznos volt. Azóta beszéltem velük és különböző opciókat ajánlottak, csak mert nem szeretnének elveszíteni, de nem tudom azért az egészségem többet ér mint bármi más.
2013. máj. 18. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!