Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával műszakvezető egy...

Diplomával műszakvezető egy gyárnál?

Figyelt kérdés

Abban kérném a tanácsotokat, véleményeteket, hogy egy ilyen munkakör valóban felsőfokú végzettséget igényel-e. Bár az álláshirdetés szerint igen, de valamiért a művezető, nekem középfokú végzettség benyomását kelti. Láttam már olyan hirdetést is, ahol úgy írták, hogy középfokú, vagy felsőfokú szakirányú végzettség szükséges.


Mit csinál egy műszakvezető?



2013. aug. 28. 07:28
 1/6 nevrokon válasza:
Én külső tanácsadóként sok cégnél dolgozom és sok helyen megkövetelik a diplomát, bár szerintem sem kell. Ha a termelésirányításban látod a pályádat, iskolának mindenképpen érdemes bevállalni néhány évre. Sok helyen gyakorlatilag minden üzemelési feladatot áttolnak a műszakvezetőkre. Ahol 3 műszak van, ott van olyan műszak, amikor nincs senki, aki helyette döntene. És ha jól csinálod, akár előre is léphetsz vagy jó referencia lesz máshol.
2013. aug. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy,hogy műszakvezető vagy termelésirányitó.

Előbihez ritka,hogy diplomát kérnek,utóbbihoz ritka hogy nem kérnek.

Nálunk a műszakvezetők érettségivel,okj-s papirral rendelkeznek,fizujuk kb 150-200 között van,mig a termelésirányitók dipomásak,vezető beosztásnak számit (laptoppal,céges kocsival,stb),és a fizujuk is 400-500 körül mozog 8nettókról irtam).

2013. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

És arra lennék még kíváncsi, hogy mérnök végzettséggel művezetőként egy gyárban mennyire kerülök távol a szakmámtól? Itt arra gondolok, hogy az emberek irányításáról, adminisztrációjáról (munkabeosztás-tervezés) szól-e leginkább, továbbá járkálni és nézni, hogy mindenki csinálja-e a dolgát, vagy egyáltalán nem ezt jelenti műszakvezetőnek lenni.

2013. aug. 28. 16:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Művezetőként eléggé,diplomával nem is értem miért az a cél.

Termelésirányitó akarj lenni,és akkor oké.

Emberek irányitása,munkaidő beosztás az a hr dolga,nem a műszakisé.

Termelésirányitó a termelést felügyeli,hol akad el a gyártás,miért,továbbitja a folyamatmérnöknek,megoldja a gyártási problémát,stb,stb.

2013. aug. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Nem akartam igazán az lenni, de információra volt szükségem ezzel kapcsolatban, mert már nem az első álláslehetőség, amiben műszakvezetőt keresnek felsőfokú végzettséggel és gondoltam majd itt felvilágosodok, hogy hogy is van ez.


Említetted a termelésirányítót és egészen véletlenül ma találtam egy termelési műszakvezető pozícióról felhívás, szintén felsőfokú végzettséggel. Vajon ez egyenlő a termelésirányítóval?

2013. aug. 29. 13:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából igen.


Cégenként eltér a pontos munkakör,de a lényege ugyanaz.

2013. aug. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!