Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként egyetemi...

Pályakezdőként egyetemi diplomával nem találok állást és szeretnek betanított munkára jelentkezni gyárakba. Szerintetek az önéletrajzomon változtassak vagy nem fog számítani, hogy túlképzett vagyok?

Figyelt kérdés
Nyilván az egyetemi éveket nem tudom letagadni.
2013. aug. 28. 11:03
 1/6 MrPifta ***** válasza:
27%
inkább tagadd le, mondd azt hogy nem fejezted be
2013. aug. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen mindegy, így sem, úgy sem fognak felvenni betanított munkára, oda sokkal nagyobb a túljelentkezés, mint a diplomás munkákra, így betanított munkából még a minimálbéres, fizetetlen túlóráshoz is protekció kell.
2013. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Mikor az eredeti önéletrajzom adtam be a tesco-hoz árufeltöltőnek, amiben szerepelt a diploma, akkor be sem hívtak. Egyszer nem írtam bele, behívtak interjúra, de rákérdeztek a lyukra, ott bevallottam, hogy tanulmányokat folytattam, amit azért nem írtam be, mert nem tartozik a megpályázott munkakörhöz, ezután sem vettek fel. Mint kiderült a kisfönőknek se volt, így bukta volt a bevallása.

Nem jó az őszinteség, én is gondban vagyok, mit írjak be azokra az évekre, vagy mit mondjak, ha nem írom be és rákérdeznek. Egy jó ötletet én is szívesen vennék.

2013. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

#3-nak :


Javaslom, hogy mondd azt : külföldön dolgoztál...

Spanyolországban narancsot szüreteltél... :-DDD

2013. aug. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Attól, hogy egyetemi diplomád van, még nem vagy túlképzett. Valószínűleg a diplomás végzettségednek köze sincs a megpályázott munkakörhöz.

A fizetésnél (versenyszférában) teljesen mindegy, hogy van-e diplomád, vagy sem. Ha a munkaköröd olyan, hogy legalább szakképzettséget, középfokú végzettséged igényel, akkor garantált bérminimumot kell kapnod, ha nem olyan, akkor minimálbért.

Sok helyen azért nem veszik fel, vagy be sem hívják a diplomásokat, mert

-túlzott igényei vannak a pályakezdő diplomásnak

-feltételezik, hogy nem itt akarsz életed végéig dolgozni, amint kapsz jobb lehetőséget (amit gőzerővel keresel) felmondasz

-sok főnök nem szereti, ha a beosztottja magasabb végzettségű, mint ő (gyakran ez a főnök szempontjából érthető és jogos)

(a 11:49-esnek: van diplomás ismerősöm, aki a Tescoban dolgozik pénztárosként)

2013. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez az amit előre nem lehet tudni, ki hogy viszonyul az önéletrajzban leírtakhoz.

Dolgoztam én is pénztárban, csak a Metro-ban, igaz nem tudták, hogy diplomám van, őket nem érdekelte, hogy lyukkal kezdődik az önéletrajzom, a szerződéskötéskor is csak az érettségimet meg egy okj-és papíromat vittem be. A Tesco-ban meg a lyukon lovagolt az egyik interjúztató, hiába magyaráztam neki, miért is hagytam ki a tanulmányaimat.

2013. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!