Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a feladata egy pénzügyi...

Mi a feladata egy pénzügyi menedzsernek? Milyen iskola kell hozzá (középiskola, főiskola/egyetem)?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Azt se tudod mit csinál, azt se tudod mi kell hozzá, de pénzügyi "menedzsör" akarsz lenni, mert az olyan tök jól hangzik...

Legyél inszeminátor.

2013. aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyilván először kell egy két nyelvtudás(üzleti).

Mellé egy főiskola,egyetem és MELLETTE minimum 1-1,5 év szakmai gyakorlat heti 30-40 órában,hajtanod kell ezerrel.

Egyetem mellett bizony dolgoznod kell és hajtani.

Feladatod lesz többek között:

-Munkatársak koordinálása,munka kiosztása,felügyelete,könyvelés átnézése.


Én ha nem IT-s lennék szintén ezt csinálnám.Lemondásokkal jár előre szólok,tehát nem leszel ,,klasszikus egyetemista."

2013. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 30. 12:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy megkérdeztem, nem biztos, hogy az akarok lenni. Lehet, hogy csak szimplán érdekel.
2013. aug. 30. 12:21
 5/7 A Tengerész ***** válasza:
Régen úgy hívták "főkönyvelő". Aztán lett pénzügyi igazgató, aztán most ez. A lényeg, ő felel a cég pénzügyeiért. Gimi, közgáz, nem árt mellé egy második diploma pláne ha a cég műszaki, akkor az mérnöki.( mondjuk a sorrend fordított szokott lenni, mérnökök szereznek mésoddiplomaként pénzügyi képesítést) Aztán a nyelvismeret se hátrány. Ez olyan minimum 10 év folyamatos tanulás és utána is szintentartott tudás.
2013. szept. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A jelenlegi szabályok szerint el kell végezni hozzá a mérlegképes könyvelői tanfolyamot.

Ha érettségid van csak, akkor pénzügyi-számviteli okj-s sulit kell elvégezned, amire rásazbtál msot, mert eddig fél év alatt elvégezni, de szeptember 1-től legalább 960 óra lesz, ami kb. 3-4 évet jelent.

Ha állami felsőfokú végzettséged van, akkor mehetsz egyből mérlegképesre, de figyelmeztetlek, hogy az ottani számvietl vizsga a világ legnehezebb vizsgája, nem különbözik már az okleveles könyvvizsgálókétól. Nem beszélve arról, hogy életre szóló tanulással is jár, mert az adójopgszabályok folyton változnak, és mindig naprakésznek kell lenni, ha ezt a szakmát választod.


kb 10 éves gyakorlattla, nagyobb cégeknél már igen jól lehet vele keresni egyébként.

2013. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 6. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!