Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adtok vagy/és fogadtok el...

Adtok vagy/és fogadtok el borravalót, csúszópénzt? Mikor és miért csináljátok?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Olyat hogy például a postásnak amiért kihozta a nyugdíjat vagy a pincérnek amiért kihozta a kaját azért biztos nem mert az a dolga. Azért fizetik. ha cserébe több kaját hozna vagy nem köpne bele akkor már szivesebben adnék.
2009. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Ne általánosíts (előttem szóló). Felszolgáló vagyok ötcsillagos szállodában, nem csak lebaxom tányért a vendég elé. A különlegesebb fogásokat az asztal mellett készítjük el. Flambírozunk, filézünk (tudod, hogy ne dobd fel a pacskert a szálkától a torkodban), még egy egyszerű sajttál elkészítése is hosszadalmas amíg elmesélem mind a tizenöt fajta eredetét és ízvilágát. A borokról tartott kiselőadásokról meg ne is beszéljünk. Csak hogy, tudd mit is fogyasztasz illetve hogy mindent a megfelelő szósszal,körettel, aperitiffel, borral élvezhess. Arról meg nem is beszélek hogy nem egy bankban melózok ahol zárás előtt két perccel már szinte meggyilkolnak a szemükkel holott az egész ügyintézés kb 3 perc. Nálunk ha a 22.30-as zárás előtt bejön valaki biztos, hogy órákban mérhető a túlóra amit a cég nem fizet. Nekem ne mondd h ne fogadjak el borravalót.

Én úgy fogalmaznám meg: azt kell mérlegelni mennyit dolgoznak az én személyes kiszolgálásomért, megelégedettségemért. Egy postás pl aki átnyújtja a pénzt számomra semmi extrát nem tesz le az asztalra. Egy szülészorvos aki világra segíti a gyermekedet viszont nagyon is. Az aluljáró pizzaszeletes árusítójának sem érzem miért kéne...

2009. okt. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát ennyi erővel egy tanító is kaphatna hálapénzt!!!!!!!!!!!!!!!
2009. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én is pincér vagyok, abból élek, mert az alapbér meghalni sem elég, nem még a lakbért fizetni. :) szóval én fogadok is el, de általában adok is mindenütt, ha szimpatikus az eladó, akkor még boltban is.
2009. okt. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Nekem kicsit más a tapasztalatom. Eladóként dolgozok egy üzletben és sokszor csak azért hagyják ott a "borravalót" mert 10 ft-ra vagy 5 ft-ra végződik a visszajáró és azt nem teszik el, hanem meghagyják "nekem". A poén az, hogy be kell tennem egy közös dobozba, amiből kávét vesznek a lányok magunknak...de én nem kávézok :P Szóval így jártam. Különben megpróbálok mindenkivel kedves, tisztelettudó, mosolygós lenni és gyorsan kiszolgáni de ez inkább természetes dolog, mint plussz "szolgáltatás" szerintem.
2009. okt. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Ápoló vagyok és soha nem fogadtam el pénzt és nem is fogok.Ebből az elvemből kifolyólag viszont soha nem is adok.A boltban is megvárom míg odaadják az 5 ft-ot is és a pincérnél is megvárom,hogy előkotorja az aprót.
2009. okt. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Étteremben mindig adok, ha nincs baj a kiszolgálással (nem gyorsétteremben). Meg persze taxisnak, ha rosszsorsom rákényszerít, hogy azzal menjek. Ez így szokás. Kórházban is adtam, de olyankor az ember örül is, ha meggyógyul. Postásnak? Na, ilyenről még nem is hallottam. Van, aki annak is ad?
2009. nov. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A postások egy jó része pont a "pénzesutalványokból jutó jatt" okán postás...
2009. nov. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja? Hát akkor velem szívnának. Igaz, sokszor van, hogy az ajánlott levelet is csak úgy bedobják a postaládába. Hehe. Hát, egálban vagyunk.
2009. nov. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
tegnap 23:37 de miért nem fogadsz el ?? nehogy azt mond hogy a 80000ftböl meg élsz ??
2009. nov. 1. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!