Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen OKJ képzést ajánlotok,...

Milyen OKJ képzést ajánlotok, amire van igény és relatíve könnyű elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Adott egy 21éves lány érettségivel, 1szakmával középsuliból (ami semmit nem ér szinte). Szereti a gyerekeket, állatokat, (mint minden lány) viszont állatorvosként nem tudna dolgozni mert nem bírná lelkileg, meg nehéz is így az kilőve. Kutyakozmetikusnak szívesen menne, de nem tudom arra mekkora igény van, és el tudna-e helyezkedni. Óvódai dajka kilőve, plusz egyéb gyermekgondozó is mert alig lehet vele elhelyezkedni, és a fizetés sem túl rózsás még a tapasztaltaknak sem, bruttó 200körül van maximum.. Pénzügyi meg egyéb OKJ kilőve mert a matek nem az erőssége. Pszichológusnak meg úgy tudom főiskola kell, az is nehéz és szerintem az is telített, nincs rá akkora igény.. Fogorvosi asszisztens lett volna a másik választás, de az a szakma is telített, nehéz elhelyezkedni főleg egy pályakezdőnek.. Szóval tudnátok valamit ajánlani amire lenne igény Magyarországon és a fizetés nem stagnál be egy bizonyos szinten? (mint pl a dajkák, gyermekápolók) .. Tudom, hogy szinte álomszakmát határoltam így körbe, de Mo-n tényleg csak a logisztikusokra van folyamatos igény?? Esetleg még arra gondoltunk, hogy megtanulni németül és egy gyermekgondozói szakmával kimenni bébiszitterkedni? Szerintem ott lenne rá igény, ott megengedhetik az efféle luxusokat az emberek, és 1 magyar olcsóbban elvállalná mint egy német, plusz a szakma is jó hozzá. Fodrász,műkörmös,masszőr stb szakma is kilőve. Van köztetek olyan aki hasonló dilemmával küzdött, majd talált egy jó szakmát amivel el tudott helyezkedni és elégedett? Ui.: Szépen is rajzol, szerintem átlagon felül pedig sosem tanulta, esetleg még grafikus jó lenne, de azzal is az a baj, hogy jobbnál jobb grafikusok keresnek állást, és szerinte nem elég kreatív, hogy versenybe tudjon velük szállni, vagy a grafikusi okj alatt tanulnak olyasmit ami fejleszti a kreatívságot?

Előre is köszi



2013. aug. 30. 23:24
 1/2 anonim ***** válasza:
56%

Nincs Magyarországon olyan női szakma, ami ne lenne telített.

A fizetési igényeidet meg középfokú végzettséggel szépen lődd be olyan bruttó 120-150 körülire, mert annál többet nem fogsz kapni. Már ha el tudsz egyáltalán helyezkedni.

Egyébként én mind betiltanám az OKJ-s képzéseket, mert semmi másra nem való, minthogy lehúzzák az embert.

Szerinted pl. mennyire van igény egy 1 éves tanfolyamot elvégzett logisztikai ügyintézőre, amikor a diplomások sem kapnak állást?

Egyébként hol hallottad, hogy csak logisztikusra van igény?

Én alig látok ilyen álláshirdetést.

Külföldre mindenképp menj ki, ha teheted, ha másért nem a nyelv miatt.

Igen, a németeknél, angoloknál van igény a babysitterre, még végzettség sem kell hozzá, csak egy minimális nyelvtudás.

De kinti viszonylatban nem túl jó a fizetés, úgyhogy hosszú távon nem éri meg.

2013. aug. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát mivel Magyarország logisztikai központ így feltételezem, hogy elég sok ilyen ipari park van, és úgy tudom elég gyilkos meló a logisztikusoknak mert folyton kamuzniuk kell a főnökeiknek.. Amúgy arra nem gondoltál, hogy azért nincs hirdetés mert a fejvadász cégeknek adják ki, hogy keressenek? Ők meg nem az apródon hirdetnek (a jobbak). Amúgy pl a Waberersnél folyamatosan keresnek logisztikusokat, az ország több területén, csakúgy mint sofőröket.. Amúgy az OKJ-ből van felsőfokú is ami ezáltal nem középfokú végzettség, és 20-25 kreditet számít a továbbtanulásnál.. Hát ez a bruttó 150 reális egyébként mondjuk érettségivel, de szakmával szerintem 200legalább(persze kezdésnek nem)..

Vagy tévedek ?

2013. aug. 31. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!