Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki van tisztában a mai műszakp...

Ki van tisztában a mai műszakpótlékokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Üdv,


Délutános/éjszakai műszakban váltakozva dolgozom így 1/3-os különbségben illetve munkakezdésként 4órás különbség is megvan. Szerződésben csak az éjszakai 22-06 közötti 15%-os éjszakai pótlék van megnevezve, viszont délután (13:30-22) elvileg 18-22ig járna 30%-os pótlék.

Na már most a kérdésem az lenne, hogy éjszakára akkor számíthatok a szerződésben leírt 15%-ra mivel az van a szerződésben illetve a délutáni napokon a 18-22 közötti időszakban a 30%-os pótlékra?

Olvastam itt pár kérdésnél, hogy a kollégákat ajánlják megkérdezni de igazság szerint majd mindenki kérdésekkel van tele mivel új szerződést kaptak ők is azon a címen, hogy nemrég változott a munkatörvény könyve. Előre is köszi a választ!



2013. aug. 31. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Èn kapok du.-i pótlèkot, de benne is van a szerzõdèsemben. A páromnak benne van a szerzõdèsèben mègse kap...a fizetèsi papírodat megkapod azon rajta lesz minden. Inkább ne számíts rá ès akkor ha van majd meglepetèskènt èr, ha meg nincs akkor....
2013. aug. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Régen volt és kapták is azok akik itt dolgoznak, viszont most ők sincsenek képben.

De gondolom ha régen fizettek most csak nem kezdik "elfelejteni".

2013. aug. 31. 23:08
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

141. § (1) A munkavállalónak, ha a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja rendszeresen változik, a tizennyolc és hat óra közötti időtartam alatt történő munkavégzés esetén harminc százalék bérpótlék (műszakpótlék) jár.

(2) Az (1) bekezdés alkalmazásában a változást rendszeresnek kell tekinteni, ha havonta a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja a munkanapok legalább egyharmada esetében eltér, valamint a legkorábbi és a legkésőbbi kezdési időpont között legalább négy óra eltérés van.

2013. aug. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt meg is találtam csak igazából abban nem voltam biztos, hogy ezt pl. szerződés "felül" bírálhatja-e. Pl. 22-06ra 15%-ot ír a szerződés így gondolom választható, hogy nekem éjszakai pótlékot fizetnek ott, és igazából a délutáni ami kicsit aggasztó mert eddig azt mondják volt, de most nincs a szerződésben és így van aki azt hiszi nem lesz.
2013. szept. 1. 01:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem választható. Az általad leírtak alapján neked jár 18-06 között a 30% műszakpótlék. Ha a szerződésben ennél kevesebb szerepel, akkor az törvénytelen és semmis.
2013. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!