Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főállásban egyéni vállalkozó...

Főállásban egyéni vállalkozó vagyok. Mellékállásban végzett 4 órás munkáért így mennyit kérhetnék, ha főállásban érte nettó 120. 000-at kapnék?

Figyelt kérdés

Egyéni vállakozó vagyok és szerettem volna 'helyette' egy 8 órás munkát szerezni. Akiknél jelentkeztem, egy 4 órás munkát tudtak ajánlani, tehát mellékállást. Ebben az esetben maradnék főállásban egyéni vállalkozó, tehát nekik nem kellene annyi adót fizetniük, igaz? Ha főállásban 120.000-et kértem volna, akkor így, mellékállásban mennyit kérjek érte?

Azért agyalok ezeken, mert sajnos egyéni vállalkozóként nagyon nem éri meg élni, nem tudok megmaradni, annyi adót kell fizetni.



2013. szept. 2. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:

"mert sajnos egyéni vállalkozóként nagyon nem éri meg élni, nem tudok megmaradni, annyi adót kell fizetni"


Egesz pontosan mivel foglalkozol, hallottal-e KATA-rol?

2013. szept. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hallottam. Ezért gondoltam azt, hogy ami lenne mellékállásom, az ott megkeresett összeggel fedezném a katát és amit egyéni vállalkozóként keresnék, az már teljes tiszta jövedelem lehetne így.


Egyébként szabadúszó designer vagyok, hol van munkám, hol nincs, hol hosszabb ideig tart és abból kell kihúzni, ami épp van.

2013. szept. 2. 22:51
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Kata azért lenne jobb, mert ha nincs bevételed nem fizetsz. Így nincs gondod a járulékkal se. Könyvelő ad tanácsot.
2013. szept. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A katát azt minden hónapban fizetni kell. Nem értelek. :/
2013. szept. 3. 00:59
 5/6 anonim ***** válasza:

A munkáltatói járulékok és adók szempontjából teljesen mindegy, hogy teljes munkaidős (8 órás) a foglalkoztatásod, vagy részmunkaidős (4 órás, mellékállás)

Ugyanannyi százalékot kell levonnia, valamint a bruttó bér után fizetnie mindkettőnél (régebben volt, hogy a mellékállás után nem kellett mindent, de az megszűnt)

A logikádat követve: a felét kérheted annak, mint amit 8 órásban adna.

2013. szept. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De ha napi 8 óránál többet nem akarok dolgozni, akkor elmondhatjuk hogy nem éri meg, mert így még be kell fizetnem a katát. Tehát a másik 4 órában 110.000-et kellene összekeresnem, hogy megkapjam a havi 120-at, amire vágyom.
2013. szept. 3. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!